Oto pierwsze szczegóły nadchodzącego sezonu!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Filip Pobihuszka

Oto pierwsze szczegóły nadchodzącego sezonu!

Filip Pobihuszka

Choć Zefir i Laguna wyruszą w pierwsze rejsy dopiero za dwa i pół miesiąca, już dziś wiemy, jakich nowości można się spodziewać.

Jak już informowaliśmy na łamach „GL”, dwa odrzańskie wycieczkowce, Zefir i Laguna rozpoczną sezon już 15 kwietnia. Pełen harmonogram rejsów i wszystkie zaplanowane nowości, poznamy w lutym, ale my już dziś uchylamy rąbka tajemnicy.

- To, co jest dobre chcemy utrzymać, a to co jest... mniej dobre, poprawić - śmieje się Łukasz Kozłowski, prezes stowarzyszenia Odra dla Turystów. - Pływać oczywiście będziemy tam, gdzie pływaliśmy. Ostatnie spotkanie z przedstawicielami nadodrzańskich gmin miało na celu m.in. takie skonstruowanie grafiku, by statki mogły pojawić się na wszystkich świętach miast - wyjaśnia. - Jeśli chodzi o nowe rzeczy, to będziemy starali się zachęcić do dłuższych rejsów, tych przepływowych, z miasta do miasta - zdradza Ł. Kozłowski. - Ale tym razem, będziemy raczej stawiać na popołudnia, bo docierały do nas sygnały, że godziny poranne raczej niewielu osobom pasują, bo praca itp. Ale i takie będą się pojawiać - mówi szef OdT. - Zaskoczymy też cenowo. Te rejsy będą po prostu tanie - zdradza.

Inną nowością mają być weekendowe rejsy tematyczne o stałych porach. Przykładem takiego rejsu mogłaby być wycieczka zorganizowana z myślą o dzieciach. Najmłodsi mieliby atrakcyjnie zorganizowany czas na pokładzie statku, a sam rejs byłby dodatkowym przeżyciem.

W minionym sezonie największy kłopot sprawiła wycieczkowcom pogoda

Inną nowością jest, jak określa to Ł. Kozłowski, „uczenie się o sobie nawzajem”. Chodzi o wzajemne poznawanie się przez nadodrzańskie miasta. Oczywiście za pomocą statków, które w dany dzień byłyby kopalnią wiedzy na temat jednej konkretnej gminy.

Trzeba też pamiętać, że w minionym sezonie największy kłopot sprawiła wycieczkowcom pogoda. Wyjątkowo upalne lato tak wysuszyło Odrę, że rzeka stała się praktycznie nieżeglowna. Laguna utknęła na długie tygodnie w porcie w Bytomiu Odrzańskim. Ł. Kozłowski zapytany o jakiekolwiek prognozy stanu wód, odpowiada: - W tej chwili to jest wróżenie z fusów. Ale przygotowujemy się na taką ewentualność. Plan działania mamy - wyjaśnia.

Harmonogram rejsów powinien być gotowy na początku lutego.

Filip Pobihuszka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.