Jolanta Pierończyk

Oto wnętrza Gemini Park Tychy. Za tydzień wielkie otwarcie galerii

Jeden z sześciu świetlików umieszczonych nad mniejszymi i większymi placami w galerii Fot. Arkadiusz Gola Jeden z sześciu świetlików umieszczonych nad mniejszymi i większymi placami w galerii
Jolanta Pierończyk

Galeria Handlowa Gemini Park Tychy szykuje się na wielkie otwarcie, które zaplanowano na 21 marca. Trwa urządzanie sklepów i alejek handlowych. Wiemy, jak będą wyglądać wnętrza.

Zależało nam przede wszystkim na tym, by ten budynek różnił się od innych galerii dużą ilością naturalnego światła - powiedział wczoraj projektant Wojciech Kurzak, architekt z krakowskiej pracowni Vide Studio. - Na elewacji staraliśmy się umieścić sporo szkła, żeby zapewnić kontakt wzrokowy z wnętrzem.

Duże oszklone wejście do galerii jest zwrócone w stronę miasta i innych sklepów, które - jak powiedzieli architekci Gemini Parku - ma ten budynek inspirować do rozwoju.

Wiele się ma dziać na samej elewacji, gdzie zamontowano oświetlenie w postaci ledowych kurtyn świecących zarówno w nocy, jak i w dzień.

- Zależało nam na tym, aby obiekt był zauważalny, a jednocześnie, żeby funkcjonował w symbiozie z miastem, nie dominował, a uzupełniał przestrzeń, stając się integralnym elementem miejskiej tkanki - mówi Michał Korolczuk, architekt z Gemini Holdings.

Jeden z sześciu świetlików umieszczonych nad mniejszymi i większymi placami w galerii
Jeden z sześciu świetlików umieszczonych nad mniejszymi i większymi placami w galerii

Na tej elewacji mają być wyświetlane różne treści i elementy graficzne, których zadaniem jest przyciągać uwagę i zachęcać do zatrzymania, a najlepiej wejścia do środka.

W środku, jak już pisaliśmy, jest dużo naturalnego światła, które wpada głównie przez sześć świetlików różnej wielkości i kształtu. Świetliki te znajdują się nad placami, które przełamują ciągi alejek handlowych i tworzą miejsce do spotkań towarzyskich, biznesowych lub po prostu wypoczynku.

Jeden z sześciu świetlików umieszczonych nad mniejszymi i większymi placami w galerii

W dalszej części:

 • Co przygotowano z myślą o tych, którzy w galerii chcą się spotkać w interesach
 • Jakie kolory i materiały dominują we wnętrzu
 • Ile kilometrów witryn jest w środku
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jolanta Pierończyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.