Materiał informacyjny

Oto Zielony Budżet w Katowicach

Fot. Sławomir Rybok/mat. prasowe UM w Katowicach. Tak prezentuje się łąka kwietna w Katowicach Fot. Sławomir Rybok/mat. prasowe UM w Katowicach. Tak prezentuje się łąka kwietna w Katowicach
Materiał informacyjny

W ramach tegorocznego naboru pomysłów mieszkańców do Zielonego Budżetu miasta Katowice, wpłynęło 201 propozycji zadań. Kolejnym etapem jest analiza merytoryczna.

- Czwarta edycja Zielonego Budżetu pokazała, że katowiczanie cały czas mają sporo pomysłów na zagospodarowanie i zazielenienie ich najbliższego otoczenia. Mieszkańcy zgłosili 201 wniosków, w tym 29 o charakterze ogólnomiejskim. Rekordzista złożył aż 11 wniosków dotyczących obu kategorii, a więc lokalnych i ogólnomiejskich - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Co ważne, prawie wszystkie zgłoszone pomysły przeszły pierwszy etap weryfikacji Zielonego Budżetu.

Łączna, szacowana przez wnioskodawców wartość wszystkich zgłoszonych propozycji to ponad 6,3 mln zł.

Wśród zgłoszonych pomysłów są m.in. utworzenie sąsiedzkiej wypożyczalni narzędzi ogrodniczych w filiach MBP w Katowicach, zazielenienie ulic np. Kilińskiego, Styczyńskiego, Wita Stwosza, Kopernika, Szeligiewicza, Stalmacha, edukacyjne spacery dla mieszkańców po katowickich parkach i lasach (m.in. Wełnowiec-Józefowiec, os. Paderewskiego-Muchowiec, Giszowiec, Piotrowice-Ochojec, Śródmieście, Załęże), utworzenie w Dolinie Trzech Stawów czterech edukacyjnych sadów miejskich, montaż fontanny na stawie Maroko.

Etap weryfikacji merytorycznej zakończy się do 1 września.

Tu podaj tekst alternatywny
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.