Piotr Sobierajski

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej będzie świętował przez cały rok

Na pałacowej scenie ostatnio zaprezentował się zespół Śląsk. Był też na otwarciu PKZ w 1958 roku. Fot. fot.marek wesołowski Na pałacowej scenie ostatnio zaprezentował się zespół Śląsk. Był też na otwarciu PKZ w 1958 roku.
Piotr Sobierajski

Pałac Kultury Zagłębia jest z nami już 60 lat. Z tej okazji dzisiaj o godzinie 18 w sali teatralnej będzie można wziąć udział w swoistej podróży w czasie, uczestnicząc w jubileuszowym koncercie pod hasłem „Życie jest piosenką”. Tytuł nie jest przypadkowy, bowiem na pałacowej scenie 40-lecie pracy twórczej będzie też świętował Jacek Cygan - jeden z najsławniejszych Zagłębia-ków, który swoją twórczością wiele razy umilił życie każdemu z nas.

Urodziny Pałacu Kultury Zagłębia będą okazją do poznania historii jednego z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie regionu, ale i przekroju twórczości autora tekstów i musicali, poety i scenarzysty pochodzącego z Sosnowca. Na dużej scenie pałacu wystąpią wokaliści i artyści związani z Jackiem Cyganem, a on sam poprowadzi koncert. Na scenie pojawi się m.in. postać, z którą autor rozpoczynał swoją twórczą drogę - Jerzy Filar, jak również Andrzej Seweryn, Jacek Wójcicki, Elżbieta Adamiak, Olga Szomańska i Kamila Klimczak. W świat piosenek Cygana wciągnie też muzyczna energia Kameleon Quintetu pod kierownictwem Radosława Labahua oraz urzekająca i dopełniająca całość gra wizualizacji.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.