(AKA)

Pamiątka z wyjazdu? Fotka z Lewandowskim!

- Spotkanie piłkarzy to była miła niespodzianka - mówią uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie. Na zdjęciu z Robertem Lewandowskim (od lewej): Fot. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych - Spotkanie piłkarzy to była miła niespodzianka - mówią uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie. Na zdjęciu z Robertem Lewandowskim (od lewej): Weronika Lisińska, Kinga Żyła, Agnieszka Marszałek oraz Marta Szulecka.
(AKA)

Ależ szczęście mieli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych! Wylatując do Rumunii na Okęciu spotkali piłkarską reprezentację Polski.

Jak podkreślają uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych, była to dla nich wielka niespodzianka.

Piłkarze chętnie pozowali do zdjęć

- Po odprawie na samolot spotkaliśmy piłkarzy, którzy lecieli na mecz do Czarnogóry. Z chęcią robili sobie z nami zdjęcia. To był niesamowity początek naszej wyprawy! - mówi Marta Szulecka, jedna z uczennic Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie.

Z wąbrzeską młodzieżą sfotografowali się m.in. Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Kuba Błaszczykowski oraz trener Adam Nawałka.

Do Rumunii poleciała grupa sześciorga uczniów ZSZ: Marta Szulecka, Weronika Lisińska, Wioletta Mytlewska, Wojciech Lustostański, Kinga Żyła i Agnieszka Marszałek wraz z opiekunami: Hanną Kowalską, Aleksandrą Ługiewicz i wicedyrektorem Tomaszem Gierszewskim. Po to, aby wziąć udział w spotkaniu w ramach realizowanego przez ZSZ od 2015 r. projektu „Access to school for everyone”.

6 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych będzie przebywać w Rumunii do 2 kwietnia

W projekcie tym uczestniczy młodzież z Polski, Francji, Grecji, Rumuni i Włoch. Stwarza on okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy uczniami i nauczycielami z tych pięciu państw.

- Udział w tym projekcie daje mi m.in. okazję do szlifowania znajomości języka angielskiego. Mogę również poznać nowych ludzi z różnych części Europy. Ale to nie tylko same przyjemności. Mamy więcej nauki i ogólnie przy projekcie ciężko pracujemy - mówi Kinga Żyła, uczennica.

Mogą rozwijać się wszechstronnie

- Poznałam wiele nowych kultur i ludzi, stałam się pewniejsza siebie, bardziej otwarta i samodzielna. Mam również możliwość rozwijania się pod wieloma względami - o swoim udziale w projekcie mówi Marta Szulecka.

Wczoraj uczniowie poznali m.in. tańce narodowe. Ekipa wąbrzeska zaprezentowała poloneza.

To kolejny międzynarodowy projekt, który realizuje Zespół Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie. - Nasza młodzież dzięki temu jest bardziej otwarta. Ma możliwość nauki języka obcego, a my jako nauczyciele możemy przyjrzeć się pracy innych pedagogów i wymienić się doświadczeniami - mówi Aleksandra Ługiewicz, koordynatorka projektu w ZSZ.

(AKA)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.