Pan Bóg nas osądzi? A może sami się osądzimy? - czyli jak się zmienia wyobrażenie życia po śmierci

Czytaj dalej
Krzysztof Ogiolda

Pan Bóg nas osądzi? A może sami się osądzimy? - czyli jak się zmienia wyobrażenie życia po śmierci

Krzysztof Ogiolda

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny blisko. Wkrótce zdecydowana większość z nas stanie nad grobami bliskich, by ich wspomnieć, zapalić światło, postawić kwiaty, a wierzący także, a może przede wszystkim, by się za nich pomodlić. Ten szczególny listopadowy czas kieruje nasze myśli częściej niż w inne dni roku ku tak zwanym rzeczom ostatecznym.

W Kościele – żyjemy wszyscy w przestrzeni kultury chrześcijańskiej – tak zwane rzeczy ostateczne człowieka definiowane są od wieków tak samo: śmierć, sąd Boży, niebo albo piekło.

Jedno z możliwych wyobrażeń sądu pokazuje reprodukowany obok znany obraz Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”. Warto zwrócić uwagę na parę szczegółów.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.