Jacek Drost

Pani Monika dotrze fiata dla Toma Hanksa

W najbliższych dniach Monika Jaskólska będzie docierała malucha dla Hanksa. Prosi innych kierowców o wyrozumiałość. Fot. Jacek Drost W najbliższych dniach Monika Jaskólska będzie docierała malucha dla Hanksa. Prosi innych kierowców o wyrozumiałość.
Jacek Drost

Maluch dla amerykańskiego gwiazdora powoli przygotowuje się do wyprawy za ocean. Termin jego podróży będzie znany lada moment.

Biały fiat 126p, który niebawem na pokładzie dreamlinera Polskich Linii Lotniczych LOT, poleci za ocean, do amerykańskiego aktora Toma Hanksa, na razie trafił do... warsztatu mechanicznego.

Mechanicy muszą sprawdzić, jak się sprawują wszystkie podzespoły w samochodzie, który w ostatnich miesiącach podróżował po Polsce, wszędzie wzbudzając ogromne zainteresowanie, a wcześniej przeszedł kapitalny remont.

- Wszystkie podzespoły są nowiuteńkie. Żeby samochód mógł normalnie jeździć, trzeba nim pokonać jeszcze dwa tysiące kilometrów, dotrzeć go. Co 100, 150 kilometrów mechanicy muszą też sprawdzać jak zachowują się poszczególne części - wyjaśnia bielszczanka Monika Jaskólska, inicjatorka akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”, która wpadła na pomysł zakupu malucha dla amerykańskiego gwiazdora, a przy tej okazji prowadzenia akcji charytatywnej - uzbierania jak największej sumy pieniędzy na wsparcie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

W ostatnich tygodniach fiacik podróżował po Polsce. Pojawił się m.in. w Ustce i Tarnowie. Wszędzie wzbudzał ogromne zainteresowanie - ludzie robili sobie z nim zdjęcia, oglądali autko z każdej strony, wrzucali pieniądze do skarbonki na wsparcie szpitala.

Dalej piszemy o przygotowaniach fiacika do wysyłki za ocean.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.