Panie tracą na szybkiej emeryturze

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Jolanta Zielazna

Panie tracą na szybkiej emeryturze

Jolanta Zielazna

Kobieta 1400 zł, mężczyzna 2800 zł brutto - tak wyglądają pierwsze świadczenia w naszym regionie, przyznane po obniżeniu wieku emerytalnego.

W ubiegłym tygodniu ZUS wypłacił pierwsze emerytury po obniżeniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

W bydgoskim oddziale ZUS decyzji wydano 2620, w toruńskim - 1841. W bydgoskim mamy 1554 decyzje dla kobiet i 1066 dla mężczyzn, w toruńskim - odpowiednio - 985 i i 856.

Jednak w województwie ponad 550 osób wypłatę przyznanych emerytur ma zawieszoną - bo nie dostarczyło świadectwa pracy. Dopóki nie rozwiąże umowy o pracę, nie dostanie emerytury. Wśród nich w obu oddziałach przeważają panie.

Ile dostają październikowi emeryci? Jak ma się przeciętna emerytura przyznana mężczyźnie do tej przyznanej kobiecie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.