Wiesław Pierzchała

Parada oszustów: sędziowie, prokuratorzy i... granty z USA

Detektyw Krzysztof Rutkowski, który po pościgu samochodowym zatrzymał Wiolettę J. , zorganizował konferencję prasową, na której przedstawił kolejne osoby Fot. Grzegorz Gałasiński Detektyw Krzysztof Rutkowski, który po pościgu samochodowym zatrzymał Wiolettę J. , zorganizował konferencję prasową, na której przedstawił kolejne osoby oszukane - jego zdaniem - przez „panią sędzię”. Wśród nich była pani Aneta (w kominiarce).
Wiesław Pierzchała

Sprytna łodzianka podszywała się pod sędzię lub prokuratora. W ten sposób, zdobywszy wiarygodność, wyłudzała pieniądze od swoich ofiar, które na dodatek zastraszała i szantażowała. Doszło nawet do tego, że wyłudziła... psa, za którego po prostu nie zapłaciła, po czym dla odwrócenia od siebie uwagi straszyła hodowcę pod Sieradzem, że rzekomo prowadzi on nielegalną hodowlę czworonogów.

Zastawił na „panią sędzię” zasadzkę, ponieważ ta przez miesiąc miała wodzić za nos 54-letniego przedsiębiorcę z Konstantynowa pod Łodzią. Według Krzysztofa Rutkowskiego, Wioletta J. wyłudzała od biznesmena pieniądze powołując się na wpływy w sądach, prokuraturze i Urzędzie Miasta Łodzi.

Ponadto, kazała kupić drogą torebkę dla urzędniczki magistratu, która miała pomóc w załatwieniu działek miejskich. Chwaliła się, że ze swoim przełożonym, znanym prokuratorem Krzysztofem Kopanią z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, jeździ na konferencje. Kreowała się na osobę, która wszystko potrafi załatwić.

Tak twierdzi znany łódzki detektyw Krzysztof Rutkowski, który razem ze swoimi ludźmi – po pamiętnym, iście filmowym, samochodowym pościgu ulicami Łodzi – zatrzymał 41-letnią Wiolettę J. Jak miał rozwikłać sprawę?

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wiesław Pierzchała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.