Jolanta Pierończyk

Park wodny w Tychach: Aqualoop, symulator surfingu i łaźnia piwna. Otwarcie 30 kwietnia 2018

W tym miejscu Wodnego Parku Tychy będą mogły odbywać się także koncerty i różne pokazy Fot. Jolanta Pierończyk W tym miejscu Wodnego Parku Tychy będą mogły odbywać się także koncerty i różne pokazy
Jolanta Pierończyk

Wodny Park Tychy gotowy jest już na przyjęcie gości. W tej chwili trwa sprzątanie, mycie podłóg, sadzenie roślin wokół obiektu. Otwarcie aquaparku 30 kwietnia.

Temperatura - prawie 30 stopni Celsjusza. Mnóstwo zieleni. Dominują scindapsusy tworzące zielone, żywe ściany. Przestronny, przeszklony hol mógłby być holem hotelowym. Nic nie wskazuje na to, że za drzwiami z prawa i lewa znajduje się zupełnie inny świat.

Wystarczy jednak kupić bilet, przejść przez bramki i wszystko się zmienia. Do wyboru są: basen sportowy, basen z ruchomym dnem, rwąca fala, najróżniejsze sauny (i prawdziwi saunamistrzowie), zjeżdżalnie, strefa dla dzieci, edukatorium i wiele, wiele innych atrakcji, o których wielokrotnie pisaliśmy. Wielu z nich nie ma w żadnym innym aquaparku w Polsce.

Na przykład edukatorium, czyli małe Centrum Nauki Kopernik na temat wody, które ostatecznie przyjęło nazwę Wodna Akademia.

ZOBACZ KONIECZNIE
ATRAKCJE PARKU WODNEGO W TYCHACH NA ZDJĘCIACH

- Chcieliśmy, by było to miejsce, gdzie młodzież będzie mogła sprawdzić swoją wiedzę na temat wody i jej znaczenia w życiu człowieka oraz środowiska - mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodnej w Tychach, które z własnych funduszy budowało ten obiekt przez trzy lata.

W dalszej części:

 • Z myślą o kim przygotowano stanowiska w Wodnej Akademii
 • O kąpielach w piwnej brzeczce
 • Skąd będzie chlor
Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jolanta Pierończyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.