Piotr Sobierajski

Park Zielona pięknieje, ale trawę niszczy stado dzików

Na zdjęciu widać zrytą przez dziki trawę. Wykonawcy prac muszą zabezpieczać te miejsca specjalną taśmą Fot. mat.gretasport Na zdjęciu widać zrytą przez dziki trawę. Wykonawcy prac muszą zabezpieczać te miejsca specjalną taśmą
Piotr Sobierajski

Park Zielona to dziś miejsce prac budowlanych, więc trzeba się jeszcze przez chwilę uzbroić w cierpliwość, by potem cieszyć się całkiem nową infrastrukturą i atrakcjami. Przebudowa na szczęście zmierza powoli do szczęśliwego finału, choć nie bez kłopotów.

Na apele wykonawców prac, by nie wchodzić teraz na teren parku, nie odpowiada bowiem z oczywistych przyczyn stado „oswojonych” na swój sposób dzików, które zamieszkały sobie na Zielonej. Niszczą trawę i nowe elementy wyposażenia. No i jest spory kłopot.

Stado czuje się w parku, jak u siebie. Co będzie dalej?

- Powoli zbliżamy się do końca modernizacji Parku Zielona, choć napotykamy trochę przeszkód - mówi Robert Stańczyk, właściciel dąbrowskiej firmy Gretasport, która przebudowuje od podstaw dąbrowski park. - Oczywiście działamy zgodnie z założonym planem i na pełnych obrotach, natomiast coraz częściej spotykamy się z przeciwnościami losu. Sporym kłopotem jest stado „oswojonych” dzików, które odwiedza nas co drugą noc, nie reagując na żadne sygnały. Zwierzaki niszczą świeżo wykonane elementy zieleni, powodując dodatkowe straty - dodaje.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.