Andrzej Drobik

Parking na Równicy bezpłatny. Dzięki Dziennikowi Zachodniemu!

Takich sytuacji na Równicy już nie zobaczymy - umowa miasta z dzierżawcą parkingu była nieważna. Fot. FOT. ARC Takich sytuacji na Równicy już nie zobaczymy - umowa miasta z dzierżawcą parkingu była nieważna.
Andrzej Drobik

Sąd uznał, że umowa zakładająca dzierżawę parkingu na Równicy prywatnemu najemcy jest nieważna. Za parking nie trzeba więc płacić. Parking na Równicy jest bezpłatny. Wszelkie próby pobierania opłat nielegalne. Tak wynika z decyzji Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej.

Parking na Równicy bezpłatny

Koniec płatnego parkowania przy drogach publicznych na Równicy w Ustroniu. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej wydał właśnie wyrok w tej sprawie i uznał umowę miasta Ustroń z byłym najemcą miejsc parkingowych za nieważną. O sprawie kontrowersyjnych opłat za parkowanie pod szczytem Równicy pisaliśmy na łamach „Dziennika Zachodniego” wielokrotnie i to po jednym z naszych artykułów sprawa trafiła do sądu.

Parking na Równicy

Nie było stref parkowania

Wyrokiem z 7 września 2017 roku bielski Sąd Okręgowy uwzględnił pozew Prokuratora Rejonowego w Cieszynie o uznanie nieważności umowy dzierżawy gruntów położonych przy ul. Równica w Ustroniu na rzecz firmy FU „Ustronex”. Prokurator w swoim pozwie wskazał, że przedmiotowa czynność prawna jest nieważna.

Podkreślił, że miasto Ustroń na podstawie przetargu z 28 kwietnia 2014r. wydzierżawiło firmie „Ustronex” część gruntu położonego przy ustrońskiej ul. Równica, zabudowanego parkingiem i z przeznaczeniem na obsługę miejsc parkingowych. Z kolei na podstawie umowy z miastem firma została upoważniona do pobierania opłat za parkowanie pojazdów na miejscach parkingowych zlokalizowanych na drodze publicznej. Kasowała 8 zł od auta.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.