Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Andrzej Drobik

Parking na Równicy bezpłatny. Dzięki Dziennikowi Zachodniemu!

Takich sytuacji na Równicy już nie zobaczymy - umowa miasta z dzierżawcą parkingu była nieważna. Fot. FOT. ARC Takich sytuacji na Równicy już nie zobaczymy - umowa miasta z dzierżawcą parkingu była nieważna.
Andrzej Drobik

Sąd uznał, że umowa zakładająca dzierżawę parkingu na Równicy prywatnemu najemcy jest nieważna. Za parking nie trzeba więc płacić. Parking na Równicy jest bezpłatny. Wszelkie próby pobierania opłat nielegalne. Tak wynika z decyzji Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej.

Parking na Równicy bezpłatny

Koniec płatnego parkowania przy drogach publicznych na Równicy w Ustroniu. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej wydał właśnie wyrok w tej sprawie i uznał umowę miasta Ustroń z byłym najemcą miejsc parkingowych za nieważną. O sprawie kontrowersyjnych opłat za parkowanie pod szczytem Równicy pisaliśmy na łamach „Dziennika Zachodniego” wielokrotnie i to po jednym z naszych artykułów sprawa trafiła do sądu.

Parking na Równicy

Nie było stref parkowania

Wyrokiem z 7 września 2017 roku bielski Sąd Okręgowy uwzględnił pozew Prokuratora Rejonowego w Cieszynie o uznanie nieważności umowy dzierżawy gruntów położonych przy ul. Równica w Ustroniu na rzecz firmy FU „Ustronex”. Prokurator w swoim pozwie wskazał, że przedmiotowa czynność prawna jest nieważna.

Podkreślił, że miasto Ustroń na podstawie przetargu z 28 kwietnia 2014r. wydzierżawiło firmie „Ustronex” część gruntu położonego przy ustrońskiej ul. Równica, zabudowanego parkingiem i z przeznaczeniem na obsługę miejsc parkingowych. Z kolei na podstawie umowy z miastem firma została upoważniona do pobierania opłat za parkowanie pojazdów na miejscach parkingowych zlokalizowanych na drodze publicznej. Kasowała 8 zł od auta.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Drobik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.