Parkomaty w Bielsku-Białej zastąpią parkingowych. Miejsca są już przygotowane

Czytaj dalej
Łukasz Klimaniec

Parkomaty w Bielsku-Białej zastąpią parkingowych. Miejsca są już przygotowane

Łukasz Klimaniec

Na bielskich ulicach są już przygotowane miejsca dla parkomatów. Montaż pierwszych takich urządzeń rozpocznie się w najbliższy piątek. Od 1 września 2019 parkomaty zastąpią w Bielsku-Białej inkasentów parkingowych.

W strefie płatnego parkowania w Bielsku-Białej pojawiło się już 55 stanowisk pod parkomaty. Jak dowiedzieliśmy się we wtorek 13 sierpnia w Dziale Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej w najbliższy piątek (16 sierpnia), najpóźniej w poniedziałek, urządzenia będą montowane. Po serii testów i odbiorów, jakie zaplanowano w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia, parkomaty 1 września 2019 zostaną uruchomione i będą obowiązywały w całej strefie płatnego parkowania w mieście.

Montaż urządzeń nie będzie wymagał ich podłączenia do sieci elektrycznej, bowiem parkomaty, jakie znajdą się na bielskich ulicach zasilane są autonomicznym układem złożonym z baterii solarnej i akumulatora.

Parkomaty mają kolorowy, 7-calowy ekran i klawiaturę alfanumeryczną. Mają też czytnik kodów kreskowych, który ułatwi transakcję. Dzięki temu za parkowanie w Bielsku-Białej kierowcy będą mogli zapłacić nie tylko bilonem, ale i kartą płatniczą (również zbliżeniowo) oraz systemem BLIK.

To duża zmiana dla kierowców, którzy po wprowadzeniu parkomatów będą zobowiązani opłacić postój zaraz po zaparkowaniu samochodu. Nie będzie opcji zapłaty za parkowanie w terminie do 14 dni, ani dokonania opłaty za parkowanie u inkasentów, przelewem bankowym lub w kasie.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Dziennika Zachodniego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Zachodniego
  • codzienne e-wydanie Dziennika Zachodniego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Łukasz Klimaniec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.