Patrycja Pacak z Częstochowy mistrzynią świata w akrobacjach szybowcowych. Witała ją rodzinna Częstochowa

Czytaj dalej
Fot. PC
Piotr Ciastek

Patrycja Pacak z Częstochowy mistrzynią świata w akrobacjach szybowcowych. Witała ją rodzinna Częstochowa

Piotr Ciastek

Wychowanka i członkini Aeroklubu Częstochowskiego, zdobyła złoty medal w 10. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Akrobacji Advanced w Deva w Rumunii.

Patrycja Pacak startująca na szybowcu Swift S-1 została pierwszą kobietą w historii, która zwyciężyła w Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced. Częstochowska Mistrzyni Świata, zdobywając w ogólnej punktacji 7224.64 punktów, zwyciężyła w nieprawdopodobnym stylu prowadząc nieprzerwanie w ogólnej klasyfikacji od drugiej aż do szóstej ostatniej konkurencji. W poniedziałek sportsmenka spotkała się z mieszkańcami i mediami na placu Biegańskiego w Częstochowie.

Mistrzostwa rozpoczęły się 18 lipca 2019 i zakończyły się w sobotę 27 lipca. W mistrzostwach wystartowało 31 zawodników z 13 państw. Na drugiej pozycji uplasował się Octav Alexan reprezentujący Rumunię, a na trzecim miejscu reprezentant Francji Charlie Levy Louapre.

Już po powrocie do Częstochowy Patrycja Pacak opowiadała o swoich wrażeniach z mistrzostw i drodze jaką przeszła, by stanąć na podium.

- Cała przygoda zaczęła się w 2010 roku, właśnie tu w Częstochowie. Dołączyłam wtedy do aeroklubu i już rok później zaczęłam szkolenia akrobacyjne. Na początku była to akrobacja podstawowa i po kolei dotarłam do tej akrobacji wyższej, w której teraz osiągnęłam sukces - mówiła Patrycja Pacak.

Częstochowianka podkreślała, że swój sukces odniosła na maszynie polskiej produkcji.

- Mogę teraz powiedzieć, że się cieszę i jestem faktycznie szczęśliwa - dodała Patrycja Pacak. Zawodniczka, korzystając z okazji podziękowała kolegom z kadry, Aeroklubowi Polskiemu i Częstochowskiemu oraz rodzinie bez wsparcia, której nie osiągnęłaby tego sukcesu.

Podczas spotkania z mieszkańcami szybowniczka odpowiadała na pytania, rozdawała autografy i pozowała do zdjęć. Gorące przyjęcie w rodzinnym mieście na pewno dodało jej motywacji do kolejnych zwycięstw.

W zeszłym roku Patrycja Pacak wraz z Michałem Klimaszewskim, Wojciechem Gałuszką i Sławomirem Cichoniem zdobyli srebrny medal w klasie Advanced w IX Mistrzostwach Świata w Czeskich Zbraslavicach.

Piotr Ciastek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.