Patryk Dudek w roli świętego. Żużlowiec odwiedził z prezentami dwie żarskie szkoły

Czytaj dalej
Fot. Teresa Juźko
Teresa Juźko

Patryk Dudek w roli świętego. Żużlowiec odwiedził z prezentami dwie żarskie szkoły

Teresa Juźko

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 i wychowankowie Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach poznali Patryka Dudka, żużlowca z Falubaz Team.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 oraz wychowankowie Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach gościli u siebie Patryka Dudka, żużlowego mistrza świata do lat 21. Zawodnik Falubazu nie krył radości ze spotkania. - Odwiedziny u młodych fanów zawsze dają mi wiele radości i pozytywnej energii - mówi Dudek.

Trudno się mu dziwić. Już samo wkroczenie mistrza do sali wywołało prawdziwą wrzawę wśród dzieciaków. Od razu rozpoznali swojego idola i mieli do niego mnóstwo pytań, zarówno tych sportowych, jak i nieco „luźniejszych”.
Bezpretensjonalna rozmowa z najmłodszymi wywołała uśmiech na twarzy wszystkich obecnych. Na pytanie sześcioletniego chłopca: „No, dobrze, ale gdzie jest Mikołaj?" Patryk Dudek rzeczowo odpowiedział, że w tym roku jest wyjątkowo zajęty, musiał posłużyć się pomocnikiem i ma nadzieję, że jakoś sprosta wyzwaniu.

Wizyta Patryka Dudka była chyba dla uczniów żarskiej "ósemki" większą atrakcją niż prezenty.
Teresa Juźko Wizyta Patryka Dudka była chyba dla uczniów żarskiej "ósemki" większą atrakcją niż prezenty.

Po rozmowie przyszedł najbardziej oczekiwany przez uczniów moment rozdania prezentów. Trudno stwierdzić, czy sama obecność żużlowca, czy słodycze i firmowane logiem Falubazu kubki wywołały większą radość wśród dzieciaków. Dzięki odwiedzinom mieliśmy okazję poznać kilka sportowych newsów na temat nadchodzących zawodów. - Jestem obecnie na etapie intensywnych przygotowań do nowego sezonu. Dużo ćwiczę na siłowni, biegam. Staram się jak najlepiej zadbać o kondycję fizyczną przed pierwszymi startami – mówił P. Dudek.

Teresa Juźko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.