Piotr Sobierajski

Patryk Rybarski z "Mam talent": Taniec na rurze to nie pląsy w klubie

Patryk Rybarski swoimi trikami na rurze oczarował nie tylko Agnieszkę Chylińską, ale także wielu Polaków. Fot. Katarzyna Milewska Patryk Rybarski swoimi trikami na rurze oczarował nie tylko Agnieszkę Chylińską, ale także wielu Polaków.
Piotr Sobierajski

Pamiętacie Patryka Rybarskiego? Tak, to ten, który swoimi umiejętnościami tańca na rurze zachwycił jury i widzów „Mam talent”. Został też wicemistrzem świata w pole art, a dziś dzieli się pasją z innymi.

Jest rok 2012. Patryk Rybarski wychodzi na scenę, by po pokazie w talent show „Mam talent” zadziwić całą Polskę. No, może pół Polski. To był przełomowy moment w pana życiu?
Prezentacja w programie „Mam talent” to było cudowne przeżycie. To była piąta edycja. Pamiętam, jak Agnieszka Chylińska mówiła, że przez wszystkie wcześniejsze edycje na castingu ktoś się pojawiał z tańcem na rurze, głównie dziewczyny, ale one jej nie zaczarowały w żaden sposób. A mnie się to udało. To było świetne, że dzięki „Mam talent” mogłem tę rurkę pokazać w zupełnie innym kontekście, w całkiem inny sposób. To jest faktycznie jeden z moich największych sukcesów. Choć nie ukrywam, że dużą frajdę sprawił mi także tytuł wicemistrza świata w pole dance, w kategorii pole art, jaki udało mi się wywalczyć w Hongkongu.

Czy pole dance to faktycznie coś dla facetów?
W Warszawie, gdzie prowadzę zajęcia, co jakiś czas pojawia się na nich chłopak. Niektórzy zostają na dłużej, niektórzy nie, ale tu nie ma reguły. Podobnie jest z dziewczynami. Kiedy jestem w Polsce na warsztatach, także dość często się zdarza, że na moje zajęcia przychodzą mężczyźni. I to w małych miejscowościach. Trochę mnie to zaskakuje, że taki śmiałek odważył się zmierzyć z rurką, ale jestem pełen uznania dla takich osób. Tak, pole dance, jak najbardziej jest dla każdego. Nie warto wyznaczać sobie granic.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.