Maria Olecha-Lisiecka

Paulina Świst pisze o seksie i trupach. Jest adwokatem i pochodzi z Gliwic WYWIAD

Paulina Świst Fot. ByDeja Paulina Świst
Maria Olecha-Lisiecka

Nazywa się Świst. Paulina Świst. Pod tym pseudonimem prawniczka z Gliwic pisze książki, które rozpalają wyobraźnię czytelników, bo sprawnie łączy wątki sensacyjne z ostrym seksem. Wydała cztery książki i sprzedała je w nakładzie ponad ćwierć miliona egzemplarzy! Swojej twarzy nie pokazuje.

Nie jest łatwo umówić się z panią na wywiad. Udziela ich pani chętnie, ale mejlowo, czego ja nie lubię. Musiałam podpisać klauzulę poufności, że nie zdradzę tego, jak pani wygląda, nawet tego, jaki ma pani głos…
Myślę, że jest on dość charakterystyczny. To dlatego.

Pisze pani pod pseudonimem. Skąd ta przesadna dbałość o ukrywanie swojej tożsamości?

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maria Olecha-Lisiecka

Jestem dziennikarką i szefową Newsroomu Dziennika Zachodniego. Piszę o Śląsku, a szczególnie o Gliwicach i Zabrzu, ale także o Kościele, inwestycjach, drogach i... książkach. Robię też zdjęcia. Książki to moja wielka pasja od lat, dlatego w DZ mam program wideo o książkach Prolog. Lubię rozmawiać i słuchać ludzi, więc przeprowadzam wywiady, m.in. z pisarzami i pisarkami, a także z przedstawicielami Kościoła w Polsce. Jestem laureatką II nagrody w konkursie Silesia Press 2020, zostałam też wybrana Dziennikarką Roku 2017 DZ i Dziennikarką Multimedialną Roku 2010 DZ. Kocham góry i lato, słucham Iron Maiden. Uważam, że kobieca strona piłki, czyli futbol od kuchni, jest często ciekawsza od tego, co dzieje się na boisku. Relaksuję się czytając i gotując.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.