Paweł Bokiej radnym za Marka Gralika

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszynski
Anna Stasiewicz-Mąka

Paweł Bokiej radnym za Marka Gralika

Anna Stasiewicz-Mąka

Zgodnie z prawem, Marek Gralik musi zrezygnować z mandatu rajcy. Jak już informowaliśmy, zostanie kuratorem oświaty.

Marek Gralik to jeden z bardziej doświadczonych samorządowców, radny od kilku kadencji. Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego, w radzie miasta specjalista od oświaty, wieloletni przewodniczący komisji edukacji.

Do tej pory Marek Gralik nie miał szczęścia w wyborach. Bez powodzenia startował m.in. na prezydenta miasta i senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem miał więcej szczęścia. Jego wybór na stanowisko kujawsko-pomorskiego musi co prawda zatwierdzić minister edukacji, ale jest to jedynie formalność.

Objęcie funkcji kuratora oznacza, że Marek Gralik musi złożyć mandat radnego. Jak mówił na naszych łamach, zamierza to zrobić w najbliższy czwartek. Chce bowiem uczestniczyć w najbliższej sesji, która obędzie się w środę.

Marka Gralika zastąpi w radzie miasta młody polityk PiS - Paweł Bokiej. Ma 29 lat. Jest jednym z asystentów europosła Kosmy Złotowskiego.

Przypomnijmy, że w tej kadencji z mandatów radnych zrezygnowali: Anna Mackiewicz - została wiceprezydentem oraz Ewa Kozanecka i Łukasz Schreiber - są posłami.

Anna Stasiewicz-Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.