Paweł Fajdek wygrał 53. plebiscyt sportowy Kuriera Lubelskiego (ZDJĘCIA, WIDEO)

Czytaj dalej
Fot. Jakub Hereta
Kamil Balcerek

Paweł Fajdek wygrał 53. plebiscyt sportowy Kuriera Lubelskiego (ZDJĘCIA, WIDEO)

Kamil Balcerek

Znamy już nazwiska laureatów 53. plebiscytu Kuriera Lubelskiego na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca Lubelszczyzny. Drugi rok z rzędu najwięcej głosów zgarnął Paweł Fajdek, młociarz Agrosu Zamość. Na podium znaleźli się także: Konrad Czerniak – pływak z Puław i Kuba Piątek – motocyklista KM Cross Lublin i Orlen Teamu.

Głosowanie w najstarszym, regionalnym plebiscycie prowadzone było dwutorowo. Kibice oddawali swoje głosy za pośrednictwem kuponów konkursowych i SMS, natomiast członkowie kapituły oddawali głosy na wytypowane dziesiątki. Po zestawieniu głosów kibiców i kapituły otrzymaliśmy plebiscytowe wyniki.

W ten sposób najwięcej głosów zebrał medalista mistrzostw Europy w rzucie młotem i rekordzista Polski Paweł Fajdek z Agrosu Zamość. Drugie miejsce przypadło Konradowi Czerniakowi, medaliście mistrzostw Europy w pływaniu. Trzecie miejsce zajął Kuba Piątek, motocyklista Orlen Teamu, który w minionym sezonie zdobył tytuł mistrza świata w rajdach cross-country, a obecnie przebywa w Ameryce Południowej i jedzie w Dakarze.

Kolejne miejsca zajęli: Justyna Marciniak (lubelska mistrzyni świata w karate tradycyjnym), Joanna Drabik (szczypiornistka MKS Selgros Lublin i reprezentantka kraju), Ewa Mizdal (sztangistka, medalistka ME z Unii Hrubieszów), Katarzyna Krawczyk (piąta zawodniczka mistrzostw świata w zapasach z Cementu Gryf Chełm). Ósme miejsce przypadło Grzegorzowi Boninowi, piłkarzowi ekstraklasowego Górnika Łęczna, dziewiąty był lekkoatleta Andrzej Jaros, a dziesiątkę zamknął mistrz Polski w pływaniu, Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin.

Podczas 9. Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w restauracji Etiuda nie tylko nagrodziliśmy najlepszych sportowców w plebiscycie, ale wyróżniliśmy także wiele innych osób. Tytuł Trenera Roku powędrował do Jurija Szatałowa z Górnika Łęczna za wywalczenie awansu z zespołem do ekstraklasy, za Drużynowy Sukces Roku uznaliśmy właśnie promocję Górnika Łęczna. Imprezą roku w ocenie kapituły była lubelska Cavaliada, a Człowiekiem Roku w sporcie uznaliśmy Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina, który w minionym roku mocno wspierał lubelskie klubu i sport w stolicy województwa.

Oprócz wyżej wymienionych nagród przyznaliśmy inny wyróżnienia. O tym, kto je otrzymał można będzie przeczytać w poniedziałkowym wydaniu Kuriera Lubelskiego. W nim znajdziecie Państwo specjalny dodatek poświęcony Gali i Plebiscytowi.

Kamil Balcerek

Komentarze

39
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

hypko

Co za tuman umieszcza zdjęcia bez żadnego podpisu ! Czyż myśli kretyn, że jak on wie to każdy wie ! TO żenada - kolejna tego samego autora

!!!

Jak to możliwe,że sportowiec, p.Jagoda Mazurek, przez kibiców i sympatyków sportu została sklasyfikowana na wysokim 5 miejscu, a "działacze" w ogóle nie dostrzegli jej zasług dla sportu polskiego. Zawodniczka z największym dorobkiem medalowym wśród całej dziesiątki została olana przez kapitułę. Tylko działacze Lubelszczyzny są ślepi na sukcesy tej młodej zawodniczki Sokoła. Dostrzegli ją w telewizji ogólnopolskiej (Polsat i TVN) a nie dostrzegli jej działacze z rodzimego podwórka.Wniosek jest jeden: kapituła lubelska to stetryczali ramole, którzy potrzebują chyba bardzo mocnych szkieł powiększających aby dostrzec to co mają blisko siebie. Jak tak dalej pójdzie to Plebiscyt na sportowca Lubelszczyzny zamieni się w towarzystwo wzajemnej adoracji działaczy bez żadnego kontekstu sportowego. I kilka słów do p.Jagody: jesteś Mistrzynią Świata ! i to, dzięki Bogu, nie zależy od działaczy i kapituły. Tak trzymaj!
A brak zaproszenia na Galę to już po prostu chamstwo!!!

Fiku miku

Homoseksualizm jest czymś nienormalnym.

siur.ek

[naruszenie regulaminu forum]

sportowiec

Paweł Fajdek z Zamościa, Ewa Mizdal z Hrubieszowa, Katarzyna Krawczyk z Chełma, to sportowcy woj.lubelskiwgo z Chełmszczyzny, to jakim cudem są sportowcami Lubelszczyzny?

otto

ale niech z takim usmiechem spotkaja sie z pielegniarkami z wojewodzkiego szpitala na krasnickiej i wytlumacza dlaczego pielegniarkom pozabierano pensje. takiej odwagi nie beda mieli i ide o zaklad o flaszke

gość

Tak było i tak będzie dopóki Giezek będzie organizował galę ,która ma coraz mniej wspólnego z GALĄ SPORTU!!

obserwator

oby Wam się czkawką odbiły naszych zawodników medale,jakie złota za MŚ,czy ME ,ważniejsze są miejsca dla działaczy i radnych lubelszczyzny,a sportowcy niech sobie w tv pooglądają.Wstyd-trzeba było w kurierze ogłosić zbiórkę na miejsca przy stolikach dla pozostałych 20 sportowców

Oplotek

P.P.: Fajdek to Zamość a Czerniak to b. Puławianin. A Żuk to Lublinianin? Widać jaką wartość i uczciwość mamy w tym nasim plebiscycie. Nie lepiej było przenieść tę uroczystość do Zamościa? I jak pisał Pan Adam:" Jedzą, piją lulki palą. Tańce, hulanki, swawola. Było, minęło i chwała Bogu.

z Rur

cenzor znów powycinał sobie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.