PCK dziękuje za wielką pomoc dawcom krwi

Czytaj dalej
Fot. Grażyna Hrabska
Łukasz Koleśnik

PCK dziękuje za wielką pomoc dawcom krwi

Łukasz Koleśnik

PCK szerzy ideę honorowego krwiodawstwa. Organizacja może liczyć na wsparcie wielu osób. Nie brakuje ich także w Gubinie.

Krwiodawcy z całego województwa lubuskiego zjechali do Zielonej Góry, aby wspólnie świętować Dni Honorowego Krwiodawstwa. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Zielonogórskiej.

Polski Czerwony Krzyż tradycyjnie wręczył odznaki honorowe tym, którzy na swym koncie mają sporo litrów oddanej krwi i działają na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa. W trakcie gali wręczono blisko 80 odznaczeń, medali i wyróżnień resortowych dla zasłużonych krwiodawców. Wśród wyróżnionych znaleźli się także reprezentanci Gubina i gminy Gubin: wójt Zbigniew Barski oraz nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Gubinie, Marzena Kleszcz.

Jesteśmy otwarci na potrzeby. To widać, gdy do miasta przyjeżdża krwiobus - mówi Grażyna Hrabska.

Wójt dostał odznaczenie za sponsoring statutowych zadań oddziału rejonowego PCK w Gubinie, natomiast Marzena Kleszcz zapracowała na odznakę jako wolontariusz PCK, za aktywne wspieranie ruchu czerwonokrzyskiego.

Nie było to pierwsze wyróżnienie mieszkańców, którzy niejednokrotnie zasłynęli jako krwiodawcy. W zeszłym roku odznakę honorową I stopnia otrzymała Grażyna Hrabska, prezes oddziału PCKw Gubinie: - Jesteśmy otwarci na potrzeby. To widać, gdy do miasta przyjeżdża krwiobus - mówi G. Hrabska.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.