„PePe“ kontuzjowany! Złamał sobie obojczyk

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Marcin Łada

„PePe“ kontuzjowany! Złamał sobie obojczyk

Marcin Łada

11 maja wieczorem team zawodnika poinformował, że po powrocie do Polski i diagnostyce lekarze stwierdzili złamanie obojczyka. To często spotykany u żużlowców uraz. Lekarze, którzy badali żużlowca zdecydowali się natychmiast operacyjnie zespolić kości. Według informacji płynących z otoczenia zawodnika wszystko przebiegło bez zakłóceń i”PePe” niebawem rozpocznie rehabilitację. Wczoraj ani medycy, ani zawodnik nie chcieli się wypowiadać na temat długości przerwy w startach.

Brak Protasiewicza poważnie komplikuje sytuację kadrową Falubazu

Na dziś niezdolni do jazdy są poza nim, a posiadający ważne kontrakty: Jarosław Hampel, Kenni Larsen i Alex Zgardziński. Nie jest wykluczone, że klub wykorzysta wiosenne okienko transferowe, by wzmocnić się na derby 22 bm.

Zawodnik Ekantor.pl Falubazu upadł w VIII wyścigu meczu Indianerny Kumla z Rospiggarną Hallstavik.

„PePe” miał wtedy na koncie dwa zwycięstwa. Nasz zawodnik został wykluczony, ale później także nie kontynuował jazdy, bo z podejrzeniem urazu obojczyka został odwieziony do miejscowego szpitala. Protasiewicz przebywał w Szwecji do około 3.00 nad ranem. Ponieważ nie doczekał się zaawansowanej pomocy ani diagnostyki zdecydował się na podróż do kraju. Według niepotwierdzonych informacji oddział ratukowy tamtejszego szpitala był zajęty ofiarami wypadku komunikacyjnego i żużlowiec musiał poczekać.

Piotr Protasiewicz to filar Ekantor.pl Falubazu. W 30 biegach zdo¬był z bonusami 57 „oczek“, co daje mu 16. średnią w Polsce - 1,900.
Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska Piotr Protasiewicz to filar Ekantor.pl Falubazu. W 30 biegach zdo¬był z bonusami 57 „oczek“, co daje mu 16. średnią w Polsce - 1,900.

W meczu, który tak pechowo skończył się dla kapitana zielonogórzan padł remis, a punktowali ponadto, dla gospodarzy: Niels Kristian Iversen 4 (3, 1, 0, w), Adrian Cyfer (obaj Stal Gorzów) 4 (1, 0, 0, 3) i dla gości Jason Doyle (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 10 (1, 2, 3, 3, 1). W innych meczach drugiej kolejki szwedzkiej ekstraklasy: Masarna Avesta - Elit Vetlanda 50:40. Dla gospodarzy: Przemysław Pawlicki 13 (3, 3, 2, 3, 2), Krzysztof Kasprzak 9 (3, 3, 0, t/w, 3) i dla pokonanych Bartosz Zmarzlik (wszyscy Stal) 10 (2, t/w, 1, 2, 2, 3); Dackarna Malilla - Piraterna Motala 44:46. Dla miejscowych Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz) 15 (3, 3, 2, 2, 3, 2); Lejonen Gislaved - Smederna Eskilstuna 65:25.

Marcin Łada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.