Perkusja to jej pasja i sposób na życie

Czytaj dalej
Arkadiusz Nauka

Perkusja to jej pasja i sposób na życie

Arkadiusz Nauka

Natalia Krząkała to młoda i utalentowana perkusistka z Mikołowa, laureatka prestiżowych konkursów i nadzieja polskiej perkusji.

Natalia Krząkała, 17- letnia mieszkanka Mikołowa to prawdziwy muzyczny fenomen. Jest dziewczyną, której talentu zazdrości niejeden mężczyzna. Na perkusji zaczęła grać w wieku 11 lat i od razu było wiadomo, że ma do tego niepowtarzalny talent. Kiedy dołożyła do tego ciężką pracę, efekt okazał się piorunujący. Natalia wygrała prestiżowy międzynarodowy konkurs "Hit like a girl", który otworzył jej drzwi do wielkiej kariery. Do młodej mikołowianki popłynęły oferty firm, sponsorów i muzyków.

Mieszkanie za czytanie

Młoda mikołowianka została okrzyknięta jedną z najbardziej utalentowanych perkusistek w Polsce, a także wytypowana przez Magazyn Perkusisty do miana największej nadziei perkusji w naszym kraju. - Wszystko zaczęło się jak miałam 11 lat. Wtedy natknęłam się w internecie na filmik, na którym 12 – letni chłopak gra właśnie na perkusji. Później oglądałam ten filmik dzień w dzień, aż w końcu sama wzięłam pudełka, kredki i zaczęłam sobie stukać. Nagrałam się na telefon i pokazałam nagranie rodzicom, którzy bardzo szybko zapisali mnie na prywatne lekcje gry na perkusji. Zaczęłam się uczyć i coraz więcej grać i tak zostało do dziś – mówi Natalia Krząkała. Mimo tak ogromnego zainteresowania, Natalia pozostaje skromną 17 – latką, która chcę wciąż tworzyć muzykę i zarażać nią innych. Ostatnio mikołowianie mogli podziwiać talent nastolatki podczas koncertu "Letniego Grania" na mikołowskim rynku, gdzie zagrała wraz ze swoimi kolegami z zespołu "Lucky Losers".

Najbliższa okazja, aby zobaczyć Natalię na dużej scenie nadarzy się już na początku września, bowiem perkusistka wraz zespołem wystąpi podczas Dni Mikołowa.

- Na początku jak Natalia zaczęła grać na perkusji myślałem, że to jest tylko słomiany zapał i zaraz się jej to znudzi. Okazało się, że już po trzech miesiącach zagrała swój pierwszy koncert, a po roku już wiedziałem, że Natalia może wiele osiągnąć – mówi Grzegorz Krząkała, tata Natalii, który wspiera córkę w jej pasji i jeździ wraz z nią na warsztaty i lekcje.

Młoda mikołowianka dostała również propozycję z Drummer Collective School w Nowym Jorku, słynnej szkoły dla najbardziej obiecujących perkusistów. - Ofertę dostałam już dwa lata temu, jak byłam na warsztatach w Rzeszowie, prowadzonych przez Petera Szendofi, który skończył właśnie Drummer Collective School w Nowym Jorku. Na tych warsztatach się poznaliśmy, spodobała mu się moja gra, najpierw zaprosił mnie do Budapesztu na lekcje, więc pojechaliśmy tam na dwa dni. Wtedy też powstał ten pomysł wyjechania do Nowego Jorku do szkoły. Do Stanów miałam lecieć już rok temu, niestety nie mogłam z powodów finansowych. Wciąż ten temat jest jednak aktualny, rozmawiałam nawet z dyrektorem tej szkoły, który serdecznie mnie do siebie zapraszał, więc prawdopodobnie uda mi się w przyszłym roku tam polecieć – przekonuje młoda perkusistka.
Natalia od kilku miesięcy gra wraz z mikołowskim bandem "Lucky Losers". Chłopaki pracują obecnie nad płytą, a mając w składzie tak utalentowaną perkusistkę można byc pewnym, że odniosą sukces. - Z Natalią gramy razem od grudnia ubiegłego roku. Tak się złożyło, że akurat potrzebowaliśmy perkusisty, a Natalia ma swoją salkę prób tuż nad naszą, więc mieliśmy to szczęście. Ona sama też chciała grać z jakimś zespołem, bo co to za perkusista, który gra samemu - mówi Mateusz Bies, kolega Natalii z zespołu "Lucky Losers". - Każdy zespół chciałby mieć Natalię u siebie i bardzo się cieszymy, że gra właśnie z nami – dodaje Bies

Mimo młodego wieku Natalia już planuje, że w przyszłości będzie swoją pasją zarażała innych oraz przekazywała swoją wiedzę i doświadczenie. Jej marzeniem jest nauczanie młodych adeptów gry na perkusji. - Mam nadzieję, że będę żyć z muzyki, dawać koncerty i może nawet uczyć innych gry na perkusji. Chciałabym otworzyć własną szkółkę i dawać prywatne lekcje, prowadzić warsztaty. Ważne jest dla mnie, żeby robić to, co już robię od kilku lat. Chcę skupić się właśnie na tym kierunku, a nie iść w jakąś inną stronę. Zresztą uważam, że mam na to spore szanse, w ubiegłym tygodniu poprowadziłam już swoje pierwsze warsztaty, więc cały czas coś się dzieje i to wszystko dobrze wygląda – przekonuje Natalia

Warto dodać, że Natalia Krząkała wystąpi w jesiennej edycji programu "Mam Talent". Zaprezentuje się więc szerszej publiczności, a skalę jej talentu będzie mogła zobaczyć cała Polska. Z zaciekawieniem będziemy śledzić rozwój kariery młodej mikołowianki. Dziewczyna z perkusją z pewnością ma przed sobą... głośną przyszłość.

Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.