Perypetie wieku dojrzałego, czyli grupa teatralna Miraż. [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Paulina Musialska

Perypetie wieku dojrzałego, czyli grupa teatralna Miraż. [ZDJĘCIA]

Paulina Musialska

Seniorzy z gminy Łazy wykazują się wyjątkową aktywnością. Dziesięciolecie istnienia obchodzi Grupa Teatralna Miraż.

Grupa Teatralna Miraż powstała w 2007 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach. Początkowo zrzeszała jedynie osoby naprawdę zafascynowane teatrem. Szybko zaczęła się jednak rozwijać. W ciągu kilku lat do grupy dołączyło kilkunastu seniorów z terenu gminy Łazy.

- Wszystko zaczęło się kilka lat temu. Kilku pasjonatów sztuki teatralnej postanowiło założyć amatorski teatr. Członkowie grupy teatralnej porzucają codzienne sprawy i problemy, aby na chwilę stać się kimś innym i pożyć w innym świecie, który przemija wraz z ostatnimi oklaskami na sali - podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor łazowskiego MOK-u.

W tym roku grupa teatralna będzie obchodzić jubileusz 10-lecia swojego istnienia. W związku z tą okazją przygotowano spektakl pt. "Perypetie wieku dojrzałego", którego scenarzystką jest Dorota Zieleniec. Przygotowanie scenariusza spektaklu trwało ponad dwa lata. Duży udział w jego tworzeniu mieli również sami aktorzy z Grupy Teatralnej Miraż. Spektakl porusza przede wszystkim problem relacji seniorów z dziećmi i wiele innych aspektów wieku dojrzałego. Dorota Zieleniec podkreśla, że jest bardzo zadowolona ze współpracy z łazowską grupą.

- „Miraż” jest dojrzałą grupą teatralną, która w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Tym aktorom nie trzeba mówić, jak mają zagrać. Postaci, które ja stworzyłam na kartach papieru oni napełnili sobą, swoim życiem i doświadczeniem - mówi Dorota Zieleniec.

Za scenografię oraz stroje aktorów odpowiada Krystyna Knop, która jest również aktorką grupy Miraż. Członkowie grupy przyznają, że kluczem do sukcesu jest współpraca i umiejętność słuchania siebie nawzajem.

- Inspiracje pojawiają się podczas naszych prób. Pomysły same przychodzą nam do głowy. Teatr to dla nas wyjątkowy świat oraz oderwanie od codzienności - podkreśla Krystyna Knop.

Największym sukcesem Grupy Teatralnej Miraż z Łaz jest wygrana podczas Ogólnopolskich Juwenaliów Uniwersytetów III Wieku w Warszawie.

Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.