Petru: - Kaczyński jest sojusznikiem Putina

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Maciej Badowski

Petru: - Kaczyński jest sojusznikiem Putina

Maciej Badowski

W sobotę zebrała się Rada Krajowa Nowoczesnej. Lider tej partii przedstawił swoje pomysły na przyszłość Polski. Stawia na wspólną walutę.

Podczas swojego wystąpienia Petru mówił, że Polacy nie chcą wychodzić z Europy, ale nie chcą też być na jej peryferiach. Dlatego trzeba zrobić wszystko, aby nie dopuścić do takiego scenariusza.

Możemy zapobiec marginalizacji Polski w Europie, powinniśmy wstąpić do strefy euro. To będzie jądro Europy, to będzie jądro decyzyjne. Środki dla Polski będą w budżecie strefy euro. PiS o dzawsze był jej wrogiem

Odniósł się również do wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego RE, a w zasadzie próby zablokowania go przez rząd PiS. - Oglądaliśmy żenujący spektakl blokowania Polaka na ważne stanowisko w Unii. Polska od 26 lat nie była tak osamotniona jak w ostatnim tygodniu. To był tydzień kompromitacji i poniżenia. Polityka PiS wstawania z kolan skończyła się nokautem.

W dalszej części wypowiedzi Petru stwierdził, że „głównym beneficjantem tego, co się działo, jest Putin, a sam Kaczyński jest jego największym sojusznikiem, tylko o tym nie wie”.

Lider Nowoczesnej odniósł się również do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Zaproponował, aby najpierw odbyły się prawybory wyłaniające najlepszych kandydatów spośród opozycji. Głosować w nich mogliby wszyscy mieszkańcy, a nie tylko członkowie konkretnych partii i komitetów. - To może być sposób na pozyskanie głosów tych, którzy głosowali na PiS, ale trochę tego żałują - mówił Petru.

Maciej Badowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.