Dariusz Brożek

Pielgrzymi wyruszyli do Częstochowy. Na Jasną Górę idą ze śpiewem na ustach

W poniedziałek w pielgrzymkę wyruszyło ponad 200 osób. Na każdym przystanku będzie ich coraz więcej. Fot. Dariusz Brożek W poniedziałek w pielgrzymkę wyruszyło ponad 200 osób. Na każdym przystanku będzie ich coraz więcej.
Dariusz Brożek

Ponad 360 kilometrów pokonają pieszo pielgrzymi, którzy w poniedziałek, 1 sierpnia, po południu wyruszyli z Rokitna na Jasną Górę. Do celu dotrą 12 sierpnia.

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie pielgrzymi wzięli udział w nabożeństwie, później pokrzepili się pyszną grochówką. Pożegnali ich biskup diecezjalny ks. bp Tadeusz Lityński oraz kustosz sanktuarium ks. dr Józef Tomiak.

- Bądźcie apostołami miłosierdzia, życzliwości i pokoju - apelował do pielgrzymów bp Lityński. W 34. pielgrzymce diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uczestniczy ponad 200 wiernych z całego regionu.

Grupa z Rzepina miała za sobą już kilkadziesiąt kilometrów, bo wyszła ze swojego miasta dwa dni wcześniej. - Na każdym przystanku będzie nas coraz więcej, gdyż do pielgrzymki dołączać będą kolejne osoby - mówił ks. Andrzej Wręczycki z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Gorzowie, kierownik pielgrzymki.

Uczestnicy szli ze śpiewem na ustach i grając na gitarach. Przeważała młodzież, choć nie brakowało też osób w sile wieku. Ludzie nieśli krzyże, kościelne chorągwie oraz tabliczki z nazwami parafii i stowarzyszeń kościelnych. - Dziennie będziemy pokonywać odcinki o długości około 30 kilometrów. Na noclegi będziemy się zatrzymywać w szkołach, salach sportowych i u mieszkańców mijanych miejscowości - dodał ks. Wręczycki.

Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.