Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasnej Górze: Krytyka gender i LGBT, apel o zaprzestanie in vitro

Czytaj dalej
Fot. Piotr Wiewióra
Piotr Wiewióra

Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasnej Górze: Krytyka gender i LGBT, apel o zaprzestanie in vitro

Piotr Wiewióra

W sobotę na Jasnej Górze odbyła się Pielgrzymka Obrońców Życia. Była to pierwsza pielgrzymka po śmierci doktora Antoniego Zięby, który przy wiele lat zajmował się jej organizacją. Podczas wystąpień w Sali Papieskiej prelegenci zachęcali do afirmacji życia w zgodzie z boskim planem, potępili natomiast ideologię gender i LGBT.

Na Jasnej Górze pojawili się w sobotę głównie ci, dla których życie ludzkie rozpoczyna się z chwilą poczęcia, a nie narodzin. Pojawiły się osoby, które sprzeciwiają się aborcji oraz in vitro i domagają się wprowadzenia regulacji prawnych, które zagwarantują, że godność dzieci nie będzie naruszona.

Pielgrzymka rozpoczęła się poranną mszą św., której przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Podczas Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej nastąpiło złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

- Okres Wielkiego Postu, który przeżywamy, domaga się od nas dogłębnego rozważenia sprawy życia i śmierci. Istnieje bowiem w naszym świecie i w naszej Ojczyźnie narastające zagrożenie wartości ludzkiego życia (…) Przychodzimy dzisiaj do Domu Matki, życia i naszego zawierzenia, aby wypraszać dla wszystkich ludzkich sumień światło i moc Bożego Ducha, ażeby dojrzewało w nich poczucie odpowiedzialności za każde życie poczęte pod sercem matki. Ufamy, że Maryja wyprosi nam u Syna zwycięstwo życia nad śmiercią, w naszych domach i w naszej Ojczyźnie – modlił się abp Wacław Depo.

Apel o zaprzestanie finansowania in vitro

Przed godz. 11.00 uczestnicy pielgrzymki, którzy zjechali do Częstochowy z różnych stron kraju, przenieśli się do Sali Papieskiej, gdzie po przywitaniu przez Wojciecha Ziębę, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i syna Antoniego Zięby, mieli okazję wysłuchać kilku wystąpień.

Najpierw odczytano jednak przesłanie do mediów, w którym mowa była m.in. o tym, że szczególnym okrucieństwem jest zabijanie dzieci w łonach matek, ponieważ każdemu przysługuje prawo do życia, dlatego zaapelowano o przyjęcie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Wiewióra

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.