Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Aleksander Król

Pielgrzymka z Rybnika na Jasną Górę 2018: po raz 73. pielgrzymi ruszają do Częstochowy

Pielgrzymka z Rybnika na Jasną Górę 2018: po raz 73. pielgrzymi ruszają do Częstochowy
Aleksander Król

W środę ponad 3500 mieszkańców wyruszy w 73. Rybnicką Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy

Ksiądz Paweł Zieliński pewnie nie spał dobrze tej nocy, bo po raz pierwszy poprowadzi rybnickich pielgrzymów na Jasną Górę. Panią Barbarę na pewno zaniepokoiła kontuzja kolana cioci Krystyny i prognozy pogody z palącym słońcem. Ksiądz Marek Bernacki, który po 14 latach oddał pałeczkę następcy, pewnie jeszcze dziś rano dawał mu ostatnie rady, a Kazimierz Berger, kierownik techniczny rozmyślał o narastającym z każdym rokiem ruchu na śląskich ulicach. Duże emocje towarzyszą wszystkim pielgrzymom, ale wszyscy wierzą, wszyscy mają jakąś dziwną pewność, że znowu się uda.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z 1. DNIA PIELGRZYMKI RYBNICKIEJ

Jest mały stres przed jutrem? - pytaliśmy wczoraj księdza Pawła Zielińskiego, wikarego z Matki Bożej Częstochowsiej w Rybniku, który przez najbliższe cztery dni będzie miał pod opieką ponad 3 tysiące pielgrzymów.
- Mały? To mało powiedziane. Im bliżej pielgrzymki, tym człowiek się bardziej stresuje. Ale my, duchowni, uczymy się zawierzenia. Wiadomo, po ludzku człowiek się stresuje, ale też ufam - mówi ks. Zieliński. Dziś podczas mszy o godz. 8 w Bazylice św. Antoniego odczytany zostanie dekret arcybiskupa o mianowaniu księdza Zielińskiego nowym kierownikiem duchownym pielgrzymki.

W dalszej części:

 • Skąd w zeszłym roku pielgrzymkę śledził ks. Zieliński
 • Co na skrzyżowaniu w PRL robiła milicja
 • Komu kontuzja przeszkodzi w przejściu tej drogi po raz 53.
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aleksander Król

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.