Pieniądze na in vitro w Częstochowie aż do 2020 roku. Chętnych coraz więcej

Czytaj dalej
Janusz Strzelczyk

Pieniądze na in vitro w Częstochowie aż do 2020 roku. Chętnych coraz więcej

Janusz Strzelczyk

In vitro w Częstochowie będzie można nadal przeprowadzać z dofinansowanie z miejskiego budżetu. W Częstochowie przedłużono finansowanie procedury leczenia niepłodności na kolejne lata. Od początku funkcjonowania miejskiego programu, czyli od 2012 r. z tej pomocy skorzystało 57 par

Kasa na in vitro aż do 2020 roku.

W czasie realizacji programu w Częstochowie z procedury in vitro skorzystało już 57 par i urodziło się 23 dzieci. Mamy dobrą wiadomość dla kolejnych par. Częstochowa będzie kontynuować w latach 2018-2020 program leczenia niepłodności tą metodą.

Na in vitro w Częstochowie dadzą o 85 tys. zł więcej

W tym roku chętnych doleczenia za pomocą in vitro było 47 par i na 16 przeprowadzonych procedur zapłodnienia pozaustrojowego 9 zakończyło się ciążą, w tym jest jedną bliźniaczą. Początkowo w budżecie miasta na ten rok były zapisane fundusze dla 15 par - informuje Grażyna Stramska-Świerczyńska, naczelniczka Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta w Częstochowie.

Chętnych jest jednak znacznie więcej. Do końca marca zgłosiło się 35 par. Po weryfikacji, do programu zakwalifikowano dodatkowo, ponad wcześniejsze założenia, 17 par. W sumie z tegorocznego dofinansowania do in vitro skorzystają w Częstochowie 32 pary.

Na tegoroczną realizację programu miasto przeznaczyło rekordową kwotę 235 tys. zł, czyli o 85 tys. zł więcej niż dotychczas.

Program in vitro adresowany jest do kobiet w wieku 20-40 lat, a w uzasadnionych medycznie przypadkach nawet do 42 lat. Z dofinansowania mogą obecnie skorzystać - oprócz małżeństw - także pary żyjące w związkach partnerskich. Uczestniczkom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego do 5 tys. zł.

W dalszej części:

 • Ile miasto wydało na in vitro w tym roku
 • Jak jeszcze wspomaga się tu pary, starające się o dziecko
 • Ile pieniędzy może dostać na in vitro jedna para
Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.