Pieniądze w gminie Cekcyn idą na znane i sprawdzone imprezy

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina [email protected]

Pieniądze w gminie Cekcyn idą na znane i sprawdzone imprezy

Janina [email protected]

W gminie przyznano sto siedem tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych. To kwota porównywalna do ubiegłego roku.

60 tys. zł przeznaczono na sport, a pozostała kwota jest podzielona na szeroko pojętą kulturę.

- Od dziesięciu lat przyznajemy środki dla organizacji pozarządowych i ich przedstawiciele są świetnie zorientowani i chętnie sięgają po nie - informuje Justyna Wilkiewicz z urzędu. - Nie ma problemu z rozliczaniem. Organizacje bardzo pilnują tego. Jeśli ktoś czegoś nie jest pewien, to pytają i w ten sposób unikają kłopotów. A nas też sprawdza Regionalna Izba Obrachunkowa i wszystko musi się zgadzać w papierach.

Jak informuje Wilkiewicz, zostało im jeszcze 20 tys. zł do podziału na sport. Jedna z organizacji wypadła i w ten sposób zostały wolne środki. - W tym tygodniu ogłosimy konkurs i myślę, że nie będzie problemu z podziałem tych pieniędzy - dodaje urzędniczka. - Organizacje będą miały trzy tygodnie na napisanie i złożenie wniosku, tak jak przy pierwszym podziale.

W tym roku po środki sięgnęły te same organizacje i raczej pójdą na sprawdzone cykliczne imprezy w regionie. - Bardzo aktywne jest Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Cekcyn. Nie dostaje dużych kwot, ale przewodnicząca ma kilka sprawdzonych imprez i panie co roku robią fajne zabawy dla mieszkańców - dodaje Wilkiewicz. - Nie zabraknie dorocznego Święta Grzyba w Krzywogońcu, a w tym roku chcą wzbogacić ofertę tej imprezy. Będzie spotkanie na poligonie Heidekraut i coroczne Misteria Nadjeziorne.

Najwięcej dostanie, bo 29 tys. zł, Gminny Ludowy Klub Sportowy „Cis“, a pieniądze przeznaczy na rozwój i popularyzację piłki nożnej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. 8 tys. zł dostanie także Uczniowski Klub Sportowy „Sprint“ na aktywność fizyczną.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.