Marzena Sutryk

Pierwsza niedziela z zakazem handlu przed nami. Do centrum handlowego tylko do kina i na pizzę

Pierwsza niedziela z zakazem handlu przed nami. Do centrum handlowego tylko do kina i na pizzę Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

Od marca obowiązuje zakaz handlu w wybrane niedziele. Ta najbliższa jest właśnie tą pierwszą, gdy sklepy dużych sieci będą zamknięte.

Sprawdziliśmy, jak to będzie wyglądało w praktyce. Galeria Emka w Koszalinie będzie pozamykana w najbliższą niedzielę na cztery spusty. Tu nawet nie zamierzają otwierać restauracji, z obawy o niewielkie zainteresowanie ze strony klientów.

- Sklepy będą obowiązkowo zamknięte, więc prowadzący restauracje - choć mogą - to nie otwierają lokali. Obawiają się bowiem, że będą mieli zbyt mało klientów, a wiadomo, że opłacenie pracowników to są koszty. Poza tym nie chcą ryzykować, że zostanie im zbyt dużo produktów. Zamknięta też będzie apteka. Tak naprawdę, to wszyscy będą obserwować, jak to będzie wyglądało w praktyce w innych sieciach - mówi Jacek Sikorski, dyrektor Galerii Emka w Koszalinie.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.