Łukasz Klimaniec

Pierwsza w Polsce sala do gry w boccię powstała w Rudzicy

Damian Iskrzycki z Rudzicy jest wicemistrzem Europy w bocci. W nowej sali on i inni zawodnicy będą mogli rozwijać talent Fot. Łukasz Klimaniec Damian Iskrzycki z Rudzicy jest wicemistrzem Europy w bocci. W nowej sali on i inni zawodnicy będą mogli rozwijać talent
Łukasz Klimaniec

To ewenement nie tylko w skali krajowej, ale i światowej – przyznaje Romuald Schmidt, prezes Polskiej Federacji Bocci. Wczoraj w Rudzicy w gminie Jasienica została oddana do użytku pierwsza w Polsce profesjonalna sala do gry w boccię, najdynamiczniej rozwijającą się dyscyplinę osób niepełnosprawnych.

Boccia to dyscyplina sportu, ale i gra rekreacyjna skierowana do osób z najcięższymi dys-funkcjami narządów ruchu, dziecięcym porażeniem oraz osób z postępującymi zanikami mięśniowymi.

W Rudzicy na Śląsku Cieszyńskim (gmina Jasienica, powiat bielski) mieszka Damian Iskrzycki, który jest wicemistrzem Europy w bocci i mistrzem Polski zajmującym wysokie miejsca w ogólnoświatowych rankingach tej dyscypliny. I wiele wskazuje, że uda mu się zakwalifikować na igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

Jego wyniki oraz zaangażowanie zainspirowały władze gminy, by wbudować profesjonalną salę do gry w boccię. W efekcie dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w Rudzicy, tuż za szkołą, powstał obiekt, jakiego w Polsce dotąd nie było. Wczoraj oficjalnie został oddany do użytku.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.