Pierwszy etap rewitalizacji parku Lisiniec w Częstochowie zakończony. Częstochowski Central Park gotowy

Czytaj dalej
Janusz Strzelczyk

Pierwszy etap rewitalizacji parku Lisiniec w Częstochowie zakończony. Częstochowski Central Park gotowy

Janusz Strzelczyk

Pierwszy etap rewitalizacji Parku Lisiniec dobiegł końca. Jest plaża z piaskiem znad morza, pawilon z tarasem widokowym, kładka, pomosty, wieża ratownicza. Powstaje Częstochowski Central Park.

W połowie grudnia odbył się odbiór końcowy inwestycji wartej blisko 8,8 mln zł. Są to miejskie pieniądze, bo akurat tego typu inwestycje nie mieszczą się teraz w programach unijnych.

Zakres prac, w ramach projektu Rewitalizacja Lisińca, to w dużej mierze zasługa wiceprezydenta Częstochowy, Jarosława Marszałka, który wymarzył sobie częstochowski Central Park właśnie w tym miejscu. I ma powody do satysfakcji.

- Mieszkańcy będą mogli realizować tutaj swoje marzenia - cieszy się wiceprezydent Marszałek. - Pomysł na cały Park Lisiniec podzieliliśmy na kilka części, które będziemy sukcesywnie realizować.

Pierwszy etap prac prowadzono przy zbiorniku Adriatyk. Zakres prac obejmował m.in. pawilon plażowy z tarasem widokowym, częścią gastronomiczną, sanitariatami, prysznicami i pomieszczeniami dla ratowników, bezpieczny akwen kąpielowy przy trzykrotnie powiększonej plaży, kładkę dla pieszych nad kanałem łączącym Bałtyk z Adriatykiem, system pomostów.

Z Ustki, za zgodą z Urzędu Morskiego, przywieziono 500 wywrotek piasku znad morza. Wycięte zostały 62 drzewa, które kolidowały z plażą. W ramach rekompensaty zasadzono 102 , kilkuletnie drzewa. Park Lisiniec nie jest ogrodzony. Dostęp do niego jest swobodny.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.