Materiał informacyjny

Pierwszy konkurs „Ekopracownia pod chmurką” rozstrzygnięty

Pierwszy konkurs „Ekopracownia pod chmurką” rozstrzygnięty
Materiał informacyjny

W trwającym roku WFOŚiGW pierwszy raz zorganizował konkurs „Ekopracownia pod chmurką”. Udział w nim wzięło ponad 150 placówek szkolnych. Konkurs został już rozstrzygnięty.

Pierwsza edycja konkursu „Ekopracownia pod chmurką” rozstrzygnięta. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w szkołach województwa śląskiego powstanie 70 przestrzeni do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Na ten cel Fundusz przeznaczył ponad 4,5 mln zł.

Na konkurs wpłynęło 151 wniosków. Celem konkursu było dofinansowanie zadań dotyczących utworzenia na terenie należącym do placówek oświatowych przestrzeni do prowadzenia zajęć dydaktycznych z zakresu przyrody, biologii, ekologii, geografii, geologii itp. w szkołach podstawowych oraz szkołach średnich województwa śląskiego. Maksymalna kwota dofinansowania to 70 tys. zł.

Wśród laureatów znalazły się m.in.: SP im. S. Poniatowskiego w ZSP nr 1 w Strzyżowicach, SP nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie, SP nr 3 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach, w Technikum nr 6 w Zabrzańskim Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu, w SP nr 4 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Otylii Jędrzejczak w Żorach, SP nr 1 im. Królowej Jadwigi w Łodygowicach SP w Gieble oraz szkoły z: Bytomia, Istebnej, Skoczowa, Lublińca, Łazisk Górnych, Pawłowic, Raciborza czy Rudy Śląskiej.

Dzięki projektowi powstaną m.in.: Plenerowa eko baza - szkolne laboratorium ekologiczno-przyrodnicze, EduChill Pod Kasztanami, Ogród Pięciu Zmysłów, a także Magiczny Eko Zakątek.

Tu podaj tekst alternatywny
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.