Agata Pustułka

Pierwszy parafialny poradnik antysmogowy powstał Diecezji Sosnowieckiej

Pierwszy parafialny poradnik antysmogowy powstał Diecezji Sosnowieckiej
Agata Pustułka

Diecezja sosnowiecka, wspólnie z Ministerstwem Środowiska, przygotowała niecodzienną publikację - „Parafialny przewodnik ekologiczny”, który ma na celu kształtowanie proekologicznych postaw oraz pobudzenie współodpowiedzialności za najbliższe środowisko naturalne człowieka.

Ks. dr Michał Borda oraz ks. dr Michał Knapik z Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu są autorami „Parafialnego przewodnika ekologicznego”, w którym dają wiernym praktyczne rady, jak walczyć z zanieczyszczeniami powietrza, głównie ze smogiem.

- W przewodniku zaprezentowane są konkretne rozwiązania, których realizacja pozwoli troszczyć się o bogactwo i różnorodność rzeczywistości stworzonej - wyjaśnia biskup diecezji sosnowieckiej Grzegorz Kaszak.

Księża namawiają w przewodniku, by parafianie nie obawiali się i gdy mają uzasadnione podejrzenia, że w jakimś gospodarstwie domowym spalane są trujące odpady (zapach palonego plastiku, dziwnie zabarwiony dym z komina), to powinni poinformować straż miejską. Radzą, by unikać palenia opałem o niskiej jakości, bo według szacunków, w 2012 roku do indywidualnych gospodarstw oraz małych firm i warsztatów trafiło niemal 800 tys. ton mułów!

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.