Andrzej Flügel

Piłka nożna: Falubaz inauguruje sezon!

W ostatnim meczu kontrolnym zielonogórzanie pokonali Steinpol Ilankę Rzepin 3:0. Jednak formę i aktualną dyspozycję podopiecznych trenera Jarosława Misia Fot. Mariusz Kapała W ostatnim meczu kontrolnym zielonogórzanie pokonali Steinpol Ilankę Rzepin 3:0. Jednak formę i aktualną dyspozycję podopiecznych trenera Jarosława Misia zweryfikuje dopiero trzecioligowe boisko. Pierwsze starcie z Wałbrzychem już jutro!
Więcej na naszej stronie
Andrzej Flügel

W sobotę meczem z Górnikiem Wałbrzych Falubaz inauguruje rozgrywki trzeciej ligi. Jego celem będzie utrzymanie w tym gronie.

Zielonogórski zespół jest jedynym przedstawicielem Ziemi Lubuskiej na tym szczeblu. W grupie trzeciej będzie rywalizować z zespołami z Dolnego i Górnego Śląska oraz Opolszczyzny. Falubaz to zespół, który powstał po kolejnych fuzjach i przeobrażeniach. Dla młodszych kibiców to prehistoria, ale najpierw było Wagmo, potem Zastal, Lechia, Lech, ponownie Lechia, UKP, Stelmet UKP i wreszcie, po fuzji tego ostatniego zespołu z KSF-em, Falubaz. Przed rokiem nowy zespół miał prawo do gry w trzeciej lidze (Stelmet UKP się utrzymał, a KSF awansował). Działacze jednak uznali, że lepiej wycofać się do czwartej niż w związku z reorganizacją utrzymać w trzeciej. Tak zrobili i jak się okazuje mieli nosa.

Tyle, że nowa trzecia liga to już zupełnie inne wyzwanie. Czy zmontowano zespół mogący skutecznie powalczyć na tym szczeblu? Tak, choć bez fajerwerków. Odeszli ci piłkarze, którzy nie byli w stanie pogodzić większą liczbę treningów i wyjazdów na mecze z pracą zawodową. Szukano młodych, perspektywicznych zawodników dla których gra w trzeciej lidze będzie okazją do pokazania się nie tylko w regionie. Znaleziono ich. To ciekawa i - miejmy nadzieję - waleczna ekipa. Brakuje w niej jednak, szczególnie w przednich formacjach, doświadczonych graczy. Trzeba liczyć na to, że tworzący atak juniorzy szybko się otrzaskają z korzyścią dla siebie i zespołu.

Uważam że ambicją i młodzieńczą fantazją uda się osiągnąć cel, czyli utrzymać się w trzeciej lidze. To prawda, że być może brakuje kilku doświadczonych zawodników, ale myślę że poradzimy sobie.

Zielonogórzanie mieli problemy w okresie przygotowawczym. Największe ze znalezieniem sparingpartnerów. Nie doszły do skutku mecze z rezerwami Zagłębia Lubin i Pelikanem Niechanowo. Zastąpiły ich zespoły z zielonogórskiej okręgówki GKS Siedlisko i Zorza Ochla. Przebieg tych spotkań i wyniki 11:0 i 8:1 sprawiły, że trudno było cokolwiek powiedzieć o tym jak wygląda Falubaz. Po ostatnim meczu kontrolnym, ze znacznie już silniejszą Steinpolem Ilanką Rzepin, wygranym 3:0 można być ostrożnym optymistą, ale wszystko zweryfikuje spotkanie o punkty.

- Mamy młody zespół - powiedział trener Jarosław Miś. - Świadczy o tym choćby to, że nasz najstarszy zawodnik, Maciek Górecki ma 29 lat. Większość to jeszcze niedoświadczeni, ale bardzo chętni do pracy piłkarze. Średnia wieku wynosi 21,2. Mamy też kilku, jeszcze młodych zawodników, ale takich, którzy już występowali na tym poziomie rozgrywkowym. To jest perspektywiczny zespół. Chłopcy są głodni gry i liczą na dobre zaprezentowanie się. Uważam, że stworzyła się fajna grupa. Jest kolektyw, a to bardzo ważne. W czasie okresu przygotowawczego pracowaliśmy nad wytrzymałością, szybkością, dynamiką. Zaliczyliśmy 22 jednostki treningowe i cztery mecze kontrolne. Będziemy chcieli realizować pewien model gry zarówno w pierwszym zespole, ekipie rezerw i w drużynie juniorów. Nasza kadra liczy 25 osób.

W ostatnim meczu kontrolnym zielonogórzanie pokonali Steinpol Ilankę Rzepin 3:0. Jednak formę i aktualną dyspozycję podopiecznych trenera Jarosława Misia
Mariusz Kapała W ostatnim meczu kontrolnym zielonogórzanie pokonali Steinpol Ilankę Rzepin 3:0. Jednak formę i aktualną dyspozycję podopiecznych trenera Jarosława Misia zweryfikuje dopiero trzecioligowe boisko. Pierwsze starcie z Wałbrzychem już jutro! Więcej na naszej stronie

Kapitan zespołu Maciej Górecki: - Trochę zawyżam średnią wiekową zespołu. Uważam, że nasz zespół wygląda całkiem sympatycznie. Moi młodsi koledzy chcą grać i doskonalić się po to, by kiedyś stało się to ich zawodem. Uważam że ambicją i młodzieńczą fantazją uda się osiągnąć cel, czyli utrzymać się w trzeciej lidze. To prawda, że być może brakuje kilku doświadczonych zawodników, ale myślę że poradzimy sobie.

- Okazało się, że nasza decyzja sprzed roku dotycząca wycofania się do czwartej ligi była słuszna - powiedział prezes Bogdan Wojczal. - Przez rok skonsolidowaliśmy się, przede wszystkim organizacyjnie. Zgodnie z planem awansowaliśmy do trzeciej ligi. Odbudowaliśmy się finansowo. Dziś, poza jakimiś bieżącymi płatnościami, nie mamy długów i jesteśmy zabezpieczeni na występy na tym szczeblu. Oczywiście cały czas staramy się o pozyskanie strategicznych sponsorów po to, żeby ten zespół jeszcze wzmocnić i budować już pod kątem czegoś większego. To jednak jest melodia przyszłości. W tym sezonie chcemy się utrzymać w trzeciej lidze. To jasny i myślę, że wykonalny cel. Uważam że zmontowaliśmy ciekawy zespół i swoje osiągniemy.

Tyle trener, prezes i kapitan. Ostatnie dni pracy tej ekipy mogą nastrajać optymistycznie. Stworzono zespół na miarę aktualnych możliwości, jak się wydaje, ambitnych zawodników, równie głodnych sukcesu szkoleniowców. Jeśli to wszystko wypali może być całkiem ciekawie. Falubaz będzie grać na stadionie przy ul. Sulechowskiej, na tzw ,,dołku”. Bilety po 10 zł, kobiety i młodzież do 18 lat bezłatnie.

Kiedy gdzie i z kim zagrają zielonogórzanie?

Jesień 2016

Kadra zespołu

Bramkarze: Łukasz Budzyński (rocznik 1993), Arkadiusz Fabiański (1992), Przemysław Krajewski (1998), Oskar Szymkowiak (2000).
Obrońcy: Mariusz Kaczmarczyk (1996), Rafał Ostrowski 19(96), Maciej Rogowicz (1991), Bartosz Siebert (1995), Łukasz Ziętek (1991). Mateusz Borys (1994), Sebastian Górski (1992).
Pomocnicy i napastnicy: Maciej Górecki (1987), Aron Athenstad (1998), Piotr Andrzejczak (1990), Albert Cipior (1994), Szymon Kobusiński (1998), Kacper Koppenhagen (1994), Przemysław Mycan (1995), Damian Pawłowski (1997), Piotr Piwowarski (1992), Radosław Żebrowski (1997), Ireneusz Butowicz (1997), Kaceper Lewicki (1997).

Szkoleniowcy

Trener: Jarosław Miś
Asystent: Patryk Czubak
Trener bramkarzy:Łukasz Twarowski
Kierownik drużyny: Józef Nieśpiał

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.