Piłka nożna nie ma barier. Amp futbol zawita do Rypina

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Tomasz Błaszkiewicz

Piłka nożna nie ma barier. Amp futbol zawita do Rypina

Tomasz Błaszkiewicz

Artur Stolikowski, pochodzący z Radzik Dużych, jest reprezentantem Polski w amp futbolu. To coraz popularniejsza dyscyplina sportu, którą wspiera m.in. Robert Lewandowski, a ostatnio także powiat rypiński.

Amp Futbol to odmiana piłki nożnej, w której rywalizują zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny. W naszym kraju to nadal młoda dyscyplina. Pierwszy duży sukces przyszedł pięć lat temu. Na mistrzostwach świata w Meksyku reprezentanci Polski zajęli czwarte miejsce. W 2017 roku Polacy wywalczyli brązowy medal na mistrzostwach Europy.

Z Radzik do reprezentacji

Reprezentantem kraju jest Artur Stolikowski, pochodzący z Radzik Dużych w gminie Wąpielsk. Kilka lat temu pan Artur uległ wypadkowi, konieczna była amputacja nogi. Stolikowski nie załamał się. Zaczął szukać hobby, w którym mógłby się realizować.

– Trafiłem na odmianę piłki nożnej dla niepełnosprawnych – tłumaczy Stolikowski. – Myślałem nad tym przez trzy miesiące. W końcu zapisałem się na zgrupowanie i pojechałem do Warszawy. Tam spotkałem świetnych ludzi i współpraca ruszyła.

Stolikowski jest jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy w reprezentacji Polski. Ma za sobą udział w imprezach rangi międzynarodowej.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Błaszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.