Piłkarski KS Falubaz ma pomysły i mocne wsparcie marketingowe

Czytaj dalej
Fot. Jakub Lesiński
Jakub Lesiński

Piłkarski KS Falubaz ma pomysły i mocne wsparcie marketingowe

Jakub Lesiński

Niedawno powołany do życia KS Falubaz Zielona Góra oficjalnie pochwalił się współpracą z żużlowym Falubazem. Celem zespołu jest trzecia liga.

Przedstawiciele obu klubów spotkali się w czwartek z dziennikarzami. - To dwa osobne podmioty prawa handlowego, dwie wydzielone księgowości. Na bazie tej umowy chodzi o wspólny marketing - tłumaczył przedstawiciel zarządu żużlowego Falubazu, Kamil Kawicki.

- Spróbowaliśmy powiązać futbol z nazwą Falubaz. Dlaczego? Ponieważ jest to bardzo mocna marka, jeżeli chodzi o Zieloną Górą, ale nie tylko - przekonywał prezes KS Falubaz, Bogdan Wojczal. - Jakiś czas temu członkowie stowarzyszenia podjęli decyzję, żeby wycofać zespół z trzeciej ligi i zagrać poziom niżej. Myślę, że to był dobry ruch z uwagi na finanse klubu, które obecnie poukładały nam się na tyle, że możemy śmiało patrzeć w przyszłość - zapewnił działacz.

Początki nowych projektów zwykle bywają trudne. - Trzeba było zacząć od poukładania tego wszystkiego organizacyjnie i finansowo - zaznaczyła dyrektor KS Falubaz, Eleonora Pilonis. - Do tej pory nie działo się nic, a teraz mamy sporo pomysłów i projektów. Chcielibyśmy zrobić duży, międzynarodowy turniej. Ponieważ w tym roku są mistrzostwa Europy, może uda nam się zrobić tutaj na miejscu takie mini-Euro z udziałem dzieci. Nad tym też pracujemy. To dwa takie grube projekty, ale jest też mnóstwo mniejszych, o których wkrótce poinformujemy - zapewniła przedstawicielka klubu.

Celem dla zespołu seniorskiego prowadzonego obecnie samodzielnie przez trenera Jarosława Misia jest awans. - Miejmy nadzieję, że nasza walka o trzecią ligę będzie trwała i już niedługo zameldujemy się jako pierwsi na końcówce sezonu - zapowiedział Wojczal. - Chcemy, aby zielonogórska piłka funkcjonowała przynajmniej na tym poziomie.

Jakub Lesiński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.