Piotr Kowal: Siódemka to szczęśliwa cyfra, można zatem oczekiwać, że 7. PKO Maraton Rzeszowski będzie szczególnie udaną imprezą

Czytaj dalej
Fot. fot. Krzysztof Łokaj
Tomasz Ryzner

Piotr Kowal: Siódemka to szczęśliwa cyfra, można zatem oczekiwać, że 7. PKO Maraton Rzeszowski będzie szczególnie udaną imprezą

Tomasz Ryzner

- W sprawach organizacyjnych wszystko jest już zapięte na ostatni guzik, ale na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Mam tu na myśli pogodę – mówi PIOTR KOWAL, trener Resovii, członek stowarzyszenia runrzeszow, organizatora maratonu. - Zapraszam, startujemy o godzinie 9.30.

- Będzie padać?
- Prognozy nie są za dobre. Deszcz to jedno, ale temperatura też poszła w dół. W niedzielę ma być 10-11 stopni, chłodno. Nie jest to idealna pogoda dla biegaczy. Poza tym zawsze miło, gdy na trasie jest dużo kibiców, na co pogoda też ma duży wpływ. Liczymy po cichu, że prognozy nie do końca się sprawdzą.

- Jak z frekwencją zawodników i zawodniczek?
- Na liście startowej jest ponad pięćset osób plus 65 pięcioosobowych sztafet co daje ponad osiemset osób.

- Kenijczycy się zgłosili?
- Na razie nie, za to są na liście startowej do Biegu na piątkę, który odbędzie się w sobotę.

- Na kogo pan stawia w maratonie?
- Jednym z faworytów będzie Przemysław Dąbrowski (Agro Metal Ostrołęk przyp. red.), który wygrywał w Rzeszowie już dwa razy. Wśród kobiet powinna się liczyć Katarzyna Golba, była chodziarka z Mielca, która osiąga coraz lepsze wyniki w biegach.

- Ile zarobią najlepsi?
- W kategorii open zwycięzcy otrzymają po dwa tysiące złotych. Po raz kolejny biegacze nagradzani będą w kategorii “najlepszy Polak, Polka”, co oznacza, że nasi zawodnicy mogą zgarnąć w sumie po cztery tysiące.

- Start i meta maratonu umiejscowiona będzie na dziedzińcu Millenium Hall. Z sobotnim Biegiem na piątkę będzie tak samo.
- Dokładnie. Start zaplanowaliśmy na godzinę dwunastą. Wcześniej w miasteczku lekkoatletycznym odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Serdecznie na nie zapraszamy.

- Wracając do maratonu, kto przeprowadzi rozgrzewkę dla zawodników?
- Matylda, moja żona (dwukrotna olimpijka – przyp. red.). W żadnych zawodach nie będzie jednak startować.

- Kto o godzinie 9.30 pociągnie za spust pistoletu startowego?
- W tej chwili nie wiem. Może prezydent Rzeszowa, a może ktoś inny.

- Jacy ambasadorzy maratonu dotrą do Rzeszowa?
- Karolina Gorczyca, znana aktorka, która sama biega, Paweł Januszewski, były mistrz Europy w biegu na 400 metrów przez płotki. Będzie też Krzysztof Łoniewski, dziennikarz radiowej Trójki.

- Na koniec proszę uwagi dla kierowców.
- W niedzielę od rana do popołudnia część ulic w centrum miasta będzie całkowicie lub częściowo wyłączona z ruchu drogowego. Od 6.00 nieprzejezdna będzie ul. Kopisto, od 8.30 Most Zamkowy, ul. Szopena, Targowa. Z ul. Podwisłocze będzie można wyjechać tylko w stronę ul. Powstańców Warszawy, podobnie z ul. Kwiatkowskiego. Nieprzejezdnych będzie kilka ulic w Śródmieściu.

Tomasz Ryzner

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.