Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii: Myślę, że na pewno będziemy walczyć o najwyższe cele

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Marek Bluj

Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii: Myślę, że na pewno będziemy walczyć o najwyższe cele

Marek Bluj

- Myślę, że udało nam się zbudować bardzo ciekawą drużynę, której człon stanowią doświadczeni, ale głodni sukcesu zawodnicy. Gwarantują oni wysoki poziom gry przez kilka najbliższych sezonów - mówi Piotr Maciąg, prezes Zarządu Asseco Resovii, która mocnymi akcentami zamknęła sezon transferowy.


Klub podpisywał dwu, trzyletnie kontrakty. To nowa, oczekiwana jakość...

Cieszy mnie niezmiernie fakt, że udało nam się osiągnąć pewną stabilizację związaną z długością kontraktów. 3-letnie kontrakty Fabiana Drzyzgi, Kuby Kochanowskiego, Pawła Zatorskiego, 2-letnie Klemena Cebujla, Jana Kozamernika, Jakuba Buckiego, Macieja Muzaja pozwalają nam myśleć o drużynie długookresowo. Jestem bardzo zadowolony, że poprzedni niekorzystny trend udało nam się wspólnie odwrócić.

[polecane] 21774887 [/polecane]

Świetny Belg Sam Deroo ma roczną umowę. Dlaczego?

Co do zasady uznaliśmy, że ten kontrakt podpisujemy na rok, ale oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby - jak to było w tym sezonie - przedłużać kontrakty. Wierzymy, że nasza współpraca będzie dłuższa, będziemy osiągać dobre wyniki nie tylko w najbliższym, ale także w kolejnych sezonach.

W Rzeszowie zbudowana została paka na medal. Takie są komentarze ekspertów i kibiców. Co pan na to?

Myślę, że na pewno będziemy walczyć o najwyższe cele. Unikałbym jednak jakichkolwiek deklaracji, bo w sporcie wszystko weryfikuje boisko. Osobiście jestem przed tym sezonem nastawiony optymistycznie. Wierzę, że kibicom w Rzeszowie podczas rozgrywek przyniesiemy wiele radości.

Asseco Resovia będzie miała na igrzyskach olimpijskich w Tokio czterech przedstawicieli. Drzyzgę, Kochanowskiego, Zatorskiego i Pawła Woickiego, który jest w ekipie jako drugi trener.

To na pewno jeszcze zwiększy zainteresowanie kibiców siatkówki z Podkarpacia grą naszej drużyny. Trzymamy mocno kciuki za wszystkich chłopaków. Dla Pawła jest to sukces i fajna sprawa, że leci do Tokio. Nie będzie łatwo na olimpiadzie, ale wierzę, że medal jest w naszym zasięgu, a drużyna dostarczy nam wiele emocji i miłych wrażeń.

Zasady sprzedaży karnetów zostaną ogłoszone we wrześniu, kiedy będzie więcej wiadomo na temat sytuacji pandemicznej?

Tak. Musimy zaczekać na to, jak będzie się rozwijała sytuacja. Wierzymy, że uda nam się rozegrać sezon z kibicami, bo kiedy są w hali jest to zupełnie inne granie. Aby zachować się w sposób odpowiedziany, aby była transparentność i przejrzystość komunikatów, musimy poczekać na wytyczne na poziomie państwowym i dostosować dostosować do nich system sprzedaży karnetów.

[polecane]21766297 [/polecane]

Wiadomo, że drużyna rozpocznie przygotowania do sezonu 16 sierpnia...

Potwierdzony mamy ostatni turniej przed rozpoczęciem ligi, w którym zagramy z AZS-em Olsztyn, Treflem Gdańsk i niemieckim Duren. Wcześniej także planujemy sparingi, m.in. z drużyną z Lublina. Początek przygotowań będzie dla nas o tyle trudny, że w treningach uczestniczyć będzie sześciu lub siedmiu zawodników. Nie wiemy czy Maciej Muzaj będzie przygotowywał się z reprezentacją do mistrzostw Europy. Będą Paweł Woicki, Michał Potera, Nico Szerszeń, Rafał Buszek, Bartek Krulicki i Kuba Bucki oraz Maciej Muzaj, jeżeli nie będzie trenował z reprezentacją przed mistrzostwami Europy. Będzie to zupełnie inny sezon przygotowawczy niż poprzedni, który był wyjątkowy, ponieważ kiedy w lipcu zaczęliśmy przygotowania, to trener miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Teraz będzie zupełnie inaczej; wracamy do standardów, które obowiązywały przez całe lata. Dla trenera jest to jednak, coś normalnego.

[polecane] 21784657 [/polecane]

Czy przed rozpoczęciem sezonu planowana jest prezentacja drużyny?

Nie chciałbym składać tutaj żadnych deklaracji, ponieważ jesteśmy uzależnieni od sytuacji epidemiologicznej, ale mamy nadzieję, że wszystko wróci do normalności. Obecnie jednak trudno jest planować z wyprzedzeniem takie eventy.


Marek Bluj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.