PiS: Wybrane miejsce na nowy most na Sanie w Jarosławiu jest najlepsze. Wybór był poparty wieloma analizami

Czytaj dalej
Fot. Kamil Jaworski
Kamil Jaworski

PiS: Wybrane miejsce na nowy most na Sanie w Jarosławiu jest najlepsze. Wybór był poparty wieloma analizami

Kamil Jaworski

Miejsce, w którym powstanie drugi most na Sanie w Jarosławiu, jest już znane od kilku tygodni. Lokalizacja na południe od obecnego budzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców i samorządowców.

Nowy most na Sanie powstanie w ciągu nowego odcinka drogi wojewódzkiej 865, która zacznie się na węźle obwodnicy Jarosławia w Muninie, a zakończy się w Koniaczowie. Po ogłoszeniu tej decyzji, burmistrz Jarosławia, który był za budową mostu w innym miejscu, powiedział, że zarząd województwa podjął złą decyzję.

Według Waldemara Palucha, był to wybór rozmijający się z oczekiwaniem mieszkańców Jarosławia i nowy most nie rozładuje korków w mieście. Burmistrz zabiegał o to, żeby nowa droga z mostem znalazła się po drugiej stronie obecnego mostu, niż wybrany wariant. Po wyborze lokalizacji burmistrz powiedział, że jego stanowisko jest zgodne z interesem mieszkańców.

W dalszej części artykułu marszałek Władysław Ortyl tłumaczy dlaczego wybrano taką lokalizację.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Kamil Jaworski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

jsopel

Bardzo chory pomysł. Czy użytkownicy dróg jadać od Biłgoraja, Sieniawy dw. 870 będą się cofać do m. Makowisko celem włączenia się do ruchu na nowy most ?? Wątpię. Z pomiaru ruchu GDDKIA jasno Wynika że należałoby przeciąć dw 865 i dw 870 celem poprowadzenia ruchu na nowy most w kierunku na Zachód - Rzeszów, Kraków. Pchając się na wschód nie poprawdzi on ruchu. Dodatkowy aspekt innego przebiegu drogi - wariant III - ma również na celu zebrania w dużej części pojazdów jadących od Radawy, - jest to kilkanaście tysięcy pojazdów przy zwyczajnej sobocie czy niedziele. Uważam że wybrany przebieg jest najgorszym z wybranych oraz środki finansowe przeznaczone na ten przebieg zmarnowane. Lepiej wydać kilka milionów więcej ale zrobić raz a dobrze. Dziękuję

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.