Alicja Kalinowska

Pisanki i stroiki możemy oglądać na wystawie

Maciej Jamróz prezentuje zwycięskie pisanki. Fot. nadesłane/wdk Maciej Jamróz prezentuje zwycięskie pisanki.
Alicja Kalinowska

W Wąbrzeźnie rozstrzygnięto konkursy świąteczne. Nagrodzono twórców pisanek, stroików oraz gospodynie, które upiekły mazurki.

Dwa konkursy świąteczne zorganizował Wąbrzeski Dom Kultury.

Uczestnicy pierwszego z nich wykonywali pisanki. Komisja konkursowa oceniła ponad 100 kolorowych jaj. Zdobione one były najróżniejszymi technikami: farbami, wycinankami i metodą decoupage. Pierwsze miejsce otrzymały pisanki, które przygotował Maciej Jamróz, uczeń Szkoły Podstwowej w Łobdowie. Drugie miejsce przyznano Romanowi Bartkowiakowi z WTZ „Wiatrak” w Bydgoszczy, a trzecie Teresie Wawrzyniak ze Środowiskowego Domu Samopomocy we Wroniu.

Wyróżniono prace, których autorami są: Krzysztof Porębski (WTZ w Wąbrzeźnie), Julia Skrok (Szkoła Podstawowa w Wielkich Radowiskach), Kamil Zadrużyński (Zespół Szkół w Myśliwcu), Kacper Łopatkiewicz (Szkoła Podstawowa w Jarantowicach).

Pisanki te można oglądać do 5 kwietnia w godzinach otwarcie domu kultury.

Natomiast do 4 kwietnia czynna będzie pokonkursowa wystawa stroików wielkanocnych, których twórcami są podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkowie Klubu Seniora Echo. W tym konkursie nagrodzono wszystkich uczestników.

Z kolei w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach rozstrzygnięto konkurs na mazurka wielkanocnego. Komisja oceniła 11 ciast, które zostały przygotowane przez mieszkanki gminy. Pierwsze miejsce przyznano mazurkowi upieczonemu przez Barbarę Gajewską z Książek. Drugie miejsce zajęło ciasto Jolanty Zimnowłodzkiej z Łopatek, a trzecie Anny Piskorskiej z Blizna. O wynikach miejskiego konkursu na mazurka wielkanocnego piszemy w dodatku „Nasz Tydzień Grudziądz”.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.