Piwniczna-Zdrój. Idealne miejsce do relaksu i aktywnego odpoczynku

Czytaj dalej
Materiał informacyjny Miasto i Gmina Piwniczna- Zdrój

Piwniczna-Zdrój. Idealne miejsce do relaksu i aktywnego odpoczynku

Materiał informacyjny Miasto i Gmina Piwniczna- Zdrój

Piwniczna-Zdrój od lat przyciąga turystów. Nic dziwnego. To malownicze miejsce, ulokowane w Dolinie Popradu, znane jest nie tylko z pijalni wód mineralnych. Przybywa tu atrakcji, a turyści mogą spędzić czas aktywnie. To także doskonała baza wypadowa.

Piwniczna-Zdrój położona jest około 20 km na południe od Nowego Sącza. Charakterystycznym miejscem jest Park Zdrojowy i pijalnia wód mineralnych. Urokliwe alejki parku pozwalają wyciszyć się i zrelaksować, a szum płynącego nieopodal Popradu dodaje temu miejscu wyjątkowego uroku. Ale to nie wszystko! Z roku na rok przybywa w Piwnicznej atrakcji. Zobaczcie, gdzie jeszcze można miło spędzić czas i jakie atrakcje czekają na turystów.

„Piwniczańskie błonia”, czyli kompleks rekreacyjny na Nakle

Przy wjeździe do centrum Piwnicznej-Zdroju zagospodarowano właśnie teren rekreacyjny Nakła. Znajdziemy tu ścieżki spacerowo-biegowe wraz z elementami małej architektury, pumptrackt oraz zurządzenia do uprawiania street workout.

Dodatkowo znajduje się tam wielofunkcyjna stacja naprawy rowerów. Ciekawym elementem jest kładka pieszo-rowerowa, łącząca teren Nakła ze zdrojową częścią miasta.

Teren rekreacyjny Nakła w Piwnicznej-Zdroju

Park Zdrojowy, czyli serce Piwnicznej-Zdroju

Po drugiej stronie Popradu znajduje się Park Zdrojowy, z urokliwymi alejkami. Najmłodsi mogą spędzić czas na utworzonym specjalnie dla nich placu zabaw, a wszyscy mogą zakosztować wody wprost ze źródła jednej z piwniczańskich szczaw. Po drugiej stronie Popradu, którą łączy most, można skorzystać z boiska, skateparku lub urządzeń do ćwiczeń siłowych.

Park Zdrojowy, pijalnia wody na świeżym powietrzu+po drugiej stronie
Popradu boiska, plac zabaw, pole namiotowe

Kompleks sportowo-rekreacyjny na Radwanowie

Idąc dalej, w kierunku przysiółka Łomnickie, zlokalizowany jest kompleks rekreacyjno-sportowy. Znajdują się tam boiska do gier zespołowych, takich jak np. piłka nożna, siatkówka czy tenis. Ponadto można skorzystać tam z urządzeń do treningu na świeżym powietrzu. Integralną częścią kompleksu są baseny czynne w okresie letnim. Obiekt zachęca amatorów pływania jak również beztroskiego odpoczynku na słońcu.

Kompleks sportowo - rekreacyjny na Radwanowie (kąpielisko plus boiska)

Piwniczna-Zdrój jako baza wypadowa

Dla turystów zakochanych w pieszych wędrówkach Piwniczna-Zdrój oferuje szereg szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Miejski Rynek jest doskonałą bazą wypadową w kierunku Niemcowej, Radziejowej, ale także w drugą stronę, czyli na Kicarz, czy Bucznik.

Piwniczna-Zdrój jako baza wypadowa (szczegóły w załączonym tekście)

Ponadto dzięki bardzo dobrej komunikacji swoją wędrówkę można rozpocząć na przykład z Wierchomli Małej w kierunku Pustej Wielkiej, z Łomnicy Zdroju w kierunku Pisanej Hali i Hali Łabowskiej, z Młodowa w kierunku Kordowca i Niemcowej, z Głębokiego w kierunku Cyrli, z Kosarzysk (Obidza) w kierunku Eliaszówki, Małego i Wielkiego Rogacza, Radziejowej, Przechyby czy Jaworek oraz wiele innych.

Różnorodność, ale i łączenie się szlaków pozwala na wybór trasy indywidualnie dostosowanej do każdego turysty, niezależnie od kondycji i umiejętności. Trasy piesze są również połączone ze ścieżkami rowerowymi.

Park Węgielnik – Skałki - czas na edukacyjny spacer

Park Węgielnik - Skałki

W pobliżu Rynku znajduje się Park Węgielnik. Przygotowano tam specjalne ścieżki rekreacyjne z udogodnieniami w postaci drewnianych schodów i poręczy, które wiodą na szczyt wzniesienia. Na wzniesieniu znajduje się aranżacja historyczna z odtworzonymi okopami z czasów II wojny światowej. Na polanie rekreacyjnej znajdziemy grillowisko, altanę, boisko do siatkówki, ścieżka zdrowia, urządzenia do ćwiczeń siłowych, a dla najmłodszych mały plac zabaw.

Z wieży obserwacyjnej można podziwiać najbliższą okolicę.

Najciekawszą atrakcją jest platforma widokowa zawieszona na wychodni skalnej. To świetne miejsce na rodzinny, edukacyjny spacer.

Park Świętej Kingi w Głębokiem

Park św. Kingi w Głębokiem

Nie można nie wspomnieć o znajdującym się na terenie Sołectwa Głębokie Parku Świętej Kingi usytuowanym w dolinie potoku Głęboczanka. Miejscu temu patronuje legendarna Święta Kinga, której figura strzeże zlokalizowanego tutaj źródełka. Wypływająca z niego woda zalecana jest przy licznych schorzeniach, dlatego miejsce to przyciąga wiele osób. Smakując leczniczej wody można usiąść w altanie wyposażonej w miejsce do grillowania, jak również spędzić czas na ścieżkach edukacyjnych. Specjalne tabliczki zapoznają zwiedzających z historią cudów, jakie miały miejsce dzięki patronce tego miejsca, jak również pozwalają poznać faunę i florę okolicy.

Ponad parkiem wznosi się drewniana platforma, z której można podziwiać panoramę Doliny Popradu. Jest to idealne miejsce do relaksu i odpoczynku.

www.piwniczna.pl

https://www.facebook.com/MiGPZ/

https://www.instagram.com/piwniczna_zdroj/

Materiał informacyjny Miasto i Gmina Piwniczna- Zdrój

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.