Rajmund Wełnic

PKS Szczecinek w odwrocie. Kolejne cięcia w rozkładach

Kilka lat temu przystanki PKS przeniesiono z dworca autobusowego z ulicy Kaszubskiej na otwarty teren przy stacji PKP, w pobliże którego może podjechać Fot. Rajmund Wełnic Kilka lat temu przystanki PKS przeniesiono z dworca autobusowego z ulicy Kaszubskiej na otwarty teren przy stacji PKP, w pobliże którego może podjechać każdy przewoźnik
Rajmund Wełnic

PKS Szczecinek ponownie tnie sieć połączeń lokalnych, w tym tak kluczowe, jak ze Szczecinka do Koszalina. Spółka powiatowa nie jest w stanie walczyć z konkurencją.

W nowy rok PKS Szczecinek wchodzi z mocno odchudzonym rozkładem jazdy. Od 1 stycznia zawieszone zostały niektóre połączenia do i z Barwic, Drawska Pomorskiego i Sporego.

Najbardziej szokujące jest jednak zawieszenie czterech z sześciu dotychczasowych par autobusowych na linii Szczecinek - Koszalin. Z rozkładu znikają wyjazdy do stolicy regionu (i kursy powrotne) o godz. 6, 9:40, 11:40, 16:55 w tygodniu i o godz. 6:20 i 13:45 w weekendy. Oficjalnym powodem jest zbyt niska frekwencja na tych trasach.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.