Plac budowy na ul. Wschodniej: kamienice i nawierzchnia

Czytaj dalej
Wiesław Pierzchała

Plac budowy na ul. Wschodniej: kamienice i nawierzchnia

Wiesław Pierzchała

Łódź wzbogaciła się o kolejną odnowioną kamienicę – przy ul. Wschodniej 42, w której będzie 10 mieszkań komunalnych i filia Biblioteki Miejskiej, zaś na podwórku plac zabaw dla dzieci i altanka do spotkań sąsiedzkich.

Właśnie odsłonięto odnowioną elewację kamienicy z przełomu XIX i XX stulecia, co oznacza, że jej remont kapitalny dobiega końca. Prace pochłonęły przeszło 6,8 mln zł.

- Ulica Wschodnia jest placem budowy, ale już na początku września zakończymy jej remont i przebudowę. Ale to nie wszystko - do końca roku oddamy do użytkowania dwie gruntownie wyremontowane kamienice przy ul. Wschodniej 42 i 24, a na początku 2021 roku oddamy mieszkańcom nieruchomość pod numerem 23 – mówi Agnieszka Kowalewska –Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Mieszkania w kamienicy przy ul. Wschodniej 42 zostały wyposażone w osobne kuchnie. Łazienki posiadają wanny lub prysznice oraz kompletny zestaw baterii. Gruntownemu remontowi poddano instalację elektryczną, wodną i gazową.

- Na posesji przy ul. Wschodniej 42 wszystkie budynki zostały całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania. Znalazło się w nich 10 w pełni wyposażonych komfortowych mieszkań oraz przestrzeń dla biblioteki. Obecnie trwają intensywne prace wykończeniowe we wnętrzach oraz zagospodarowanie terenu zewnętrznego – wyjaśnia kierownik budowy Krzysztof Smoczek.

Podwórze przy kamienicy zostanie pokryte dwoma rodzajami kostki kamiennej. Powstanie tam też bezpieczny i wielofunkcyjny – jak zaznaczają inwestorzy z magistratu - plac zabaw, który będzie posiadał gumową nawierzchnię. Na tym się nie skończy, bowiem pojawią się tam zielone rabaty i trawniki oraz zostanie posadzonych kilkadziesiąt krzewów.

W ramach rewitalizacji przy ul. Wschodniej do 2022 roku zostanie wyremontowanych osiem kamienic oznaczonych numerami: 42, 23, 24, 45, 52, 54, 20 i 35, co pochłonie ponad 67 mln zł.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wiesław Pierzchała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.