Marzena Sutryk

Plany na zagospodarowanie rejonu dworców PKP i PKS w Koszalinie

Plany na zagospodarowanie rejonu dworców PKP i PKS w Koszalinie Fot. Radek Koleśnik
Marzena Sutryk

Spółka Xcity Investment poszukuje inwestorów, którzy m. in. zagospodarują teren w rejonie al. Armii Krajowej, ul. Zwycięstwa i Szczecińskiej w Koszalinie.

Na przełomie września i października spółka Xcity Invest-ment planuje uruchomić procedurę wyłaniania inwestorów w drodze rokowań dla projektów deweloperskich zlokalizowanych w siedmiu miastach, w tym w Koszalinie.

Inwestycje, o potencjalnej funkcji handlowej, zostaną zrealizowane na gruntach PKP S.A. także w Bielsku-Białej, Elblągu, Kole, Kutnie, Oleśnicy oraz Skarżysku-Kamiennej.

- Wznawianie projektów zawieszonych w czerwcu 2016 było tylko kwestią czasu. Oczywiście musieliśmy zaktualizować nieco ich listę - dwie z trzech lokalizacji, które wcześniej wchodziły w postępowanie Małe Projekty Deweloperskie II, które zamierzamy uruchomić jako pierwsze, zostały objęte rządowym programem Mieszkanie Plus - mówi Marek Chibowski, prezes zarządu Xcity Investment.

- Uzyskaliśmy również zgodę od PKP S.A. na realizację 12 kolejnych projektów - trwają teraz analizy i mam nadzieję, że niedługo będziemy gotowi na uruchomienie nowych postępowań.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.