Platforma i PiS ścigają się dla drogi S6

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Aleksander Radomski

Platforma i PiS ścigają się dla drogi S6

Aleksander Radomski

Droga jest jedna, za to spotkania z dziennikarzami w sprawie "szóstki" były dwa. Wczoraj Platforma i PiS ścigały się dla S6

Platforma z regionu zapowiada ofensywę uchwałodawczą na rzecz S6. Apelami, które maja trafić na biurko premier i branżowego ministra, zajmą się rady Słupska, Ustki, powiatu i Potęgowa. Takie zapewnienia złożyli wczoraj samorządowcy związani z tą partią. Było też o negatywnych skutkach, które może przynieść zmiana decyzji na rzecz budowy S6.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wskazało nowe priorytety transportowe dla Pomorza. Nie wiadomo, czy na tej liście znajdzie się "szóstka". Decyzję mamy poznać za dwa tygodnie. Wczoraj Beata Chrzanowska, przewodnicząca rady miasta, zaznaczała, że jakiekolwiek opóźnienie oznaczać będzie jeszcze większe ograniczenie dostępu mieszkańców regionu do Trójmiasta.

Wicestarosta słupski Rafał Konon i wójt Potęgowa Dawid Litwin podkreślali wagę trasy dla rozwoju gospodarczego regionu. Natomiast Adriana Cerkowska-Markiewicz, wice-przewodnicząca rady miasta w Ustce, podkreślała, że S6 poprawi dostęp turystom. Zaś poseł Zbigniew Konwiński o S6 mówił, że ta trasa nie jest sprawą polityczną: - Po drogach jeżdżą wyborcy wszystkich partii. Również ci, którzy nie głosują.

- Sprawa S6 jest jeszcze otwarta. Podejmę wszelkie działania, aby S6 powstała - zapewniała podczas wczorajszej konferencji prasowej w Słupsku poseł Jolanta Szczypińska.

Przy okazji mówiła o tym, że cały program budowy dróg i autostrad, który poprzednia koalicja ogłosiła, był obliczony na 200 miliardów złotych.

Droga jest jedna, za to spotkania z dziennikarzami w sprawie "szóstki" były dwa. Wczoraj Platforma i PiS ścigały się dla S6.

- W tej chwili ministerstwo infrastruktury ma na cały program budowy dróg i autostrad ponad 110 miliardów złotych. Stąd trzeba szukać tak optymalnych rozwiązań, aby zrealizować najważniejsze zadania w całej Polsce. To efekt obietnic wyborczych, aby zdobyć przychylność wyborców bez liczenia się z tym, że ktoś będzie to musiał zrealizować - podkreślała poseł Szczypińska. Według niej, żądania polityków PO są niepoważne, bo mieli 8 lat, aby zrealizować to, co obiecywali.

Mówiła też, że często nie zwołuje konferencji prasowych, bo nie interesuje ją szum medialny, ale w Sejmie podejmuje działania, których celem jest doprowadzenie do realizacji tego, co jest istotne dla mieszkańców regionu. - Spotkałam się ze wszystkimi ministrami, którzy podejmują decyzję. Mam nadzieję, że w ciągu 2 tygodni będę mogła przekazać dobrą informację - podkreślała, choć o niczym nie chciała przesądzać.

Na koniec dodała, że na prośbę władz Ustki zwróciła się do wojewody w sprawie budowy wiaduktu w Ustce.

Samorządowcy PO z posłem Zbigniewem Konwińskim przekonywali, jak ważna dla regionu jest budowa drogi S6
Według Jolanty Szczypińskiej, słupskiej posłanki PiS, dzisiaj w ministerstwie instrastruktury odbędzie się narada na temat S6

Aleksander Radomski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.