Platforma Obywatelska wzywa Eneę Ciepło: Oddajcie 28 mln zł!

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Platforma Obywatelska wzywa Eneę Ciepło: Oddajcie 28 mln zł!

Tomasz Mikulicz

Prezes spółki zarabia krocie, rada nadzorcza jest coraz liczniejsza. A o 28 mln zł z tzw. resztówki ze sprzedaży MPEC miasto musi walczyć w sądzie. To zarzuty radnych PO wobec spółki Enera Ciepło, czyli dawnego MPEC.

Spółka została sprzedana przez miasto w 2014 roku Enei Wytwarzanie. Wkrótce zmieniła nazwę z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej na Enea Ciepło. Wczoraj działacze białostockiej PO zarzucili władzom spółki - jak to ujęli - rozbuchanie.

- Prezes spółki zarabia podobno ponad trzy razy więcej niż jego poprzednik, który pełnił tę funkcję, gdy MPEC był jeszcze w rękach samorządu. Wiemy też, że o dwa razy wzrosła liczba członków rady nadzorczej - tłumaczy Maciej Biernacki z PO.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.