Plebiscyt DZ: Krystyna XX-lecia jest z Bytomia

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
Katarzyna Domagała-Szymonek

Plebiscyt DZ: Krystyna XX-lecia jest z Bytomia

Katarzyna Domagała-Szymonek

Lubię pomagać ludziom, jestem otwarta. Podobno miła i sympatyczna. Ostatnio tak powiedział o mnie pan, który zakładał mi w domu internet - śmieje się Krystyna Drzazga, bytomianka, laureatka plebiscytu „Dziennika Zachodniego” na Krystynę XX-lecia. Zdobyła 14 tys. 570 głosów.

- Nad tym wszystkim musiał czuwać mój zmarły mąż. To on dwa lata temu namawiał mnie do udziału w zjeździe Krystyn. Właśnie w ostatni dzień plebiscytu, niedługo przed zakończeniem głosowania, znalazłam w domu pamiątkową figurkę skarabeusza, którą mąż nosił na szczęście. Długo nie wiedziałam gdzie jest. A w ten dzień sama wpadła mi w ręce. Wiedziałam, że nie jest to przypadkowe - opowiada pani Krystyna. Jednak do wzięcia udziału w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” zainspirowały ją jej wnuki - Wiktoria i Jakub. Zmotywował... nauczyciel języka angielskiego.

- Wiktoria dotarła do półfinału konkursu Miss Polski, a Jakub jest wicemistrzem Polski w surfingu. O tych osiągnięciach wiedział mój wykładowca z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który pewnego razu spytał: A ty, Krysia, co? - mówiła bytomianka. - W końcu odważyłam się - dodaje.

W domu spokojnie nie usiedzi. Prędzej spotkamy ją na wykładach i zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bytomiu. Jest też wolontariuszką UTW. Od kilku miesięcy regularnie odwiedza mieszkańców Domu Kombatanta w Bytomiu-Miechowicach. Wnuki przyznają, że drugiej takiej babci na świecie się nie znajdzie. - Często zastanawiamy się, skąd bierze tyle energii - potwierdza Wiktoria.

Nie tylko pierwsze, ale również drugie i trzecie miejsce w plebiscycie zajęły reprezentantki Śląskiego. - Nie mogło być inaczej, kiedy XX Jubileuszowy Zjazd Krystyn odbywał się u nas - podkreśla Krystyna Garbas z Rydułtów, która zajęła drugie miejsce (13 tys. 710 głosów). To ona była pomysłodawczynią podjęcia przez Krystyny próby bicia rekordu Guinnessa (paniom nie udało się to przedsięwzięcie).

Trzecie miejsce na podium zajęła Krystyna Pucher z Łazisk Górnych (8800 głosów). - Krystyny to bardzo aktywne kobiety, dużo działają, dużo pomagają. Nie ma się co dziwić, że osoby, z którymi współpracujemy, chętnie oddawały na nas głosy - dodawała tuż po uroczystości wręczenia wyróżnień. W gronie pierwszych dziesięciu Krystyn znalazły się również: Krystyna Stopa z Przeworska (7380 głosów), Krystyna Zawadzińska z Konina (6120 głosów), Krystyna Krzekotowska z Warszawy (4300 głosów), Krystyna Giersz z Warszawy (4170 głosów), Krystyna Sułkowska z Gliwic (4080 głosów), Krystyna Keck-Leszczyńska z Opola (2560 głosów) oraz Krystyna Skrzypek z Sosnowca (820 głosów). O tytuł Krystyny XX-lecia rywalizowało w sumie blisko 50 pań o tym imieniu.

Katarzyna Domagała-Szymonek

W Dzienniku Zachodnim sprawami dzieci, młodzieży i ... seniorów. Osób, które jeszcze lub znów się uczą. W swoich tekstach staram się też poruszać problemy, z jakimi mierzą się dziś młodzi ludzie. Tych najmłodszych mieszkańców regionu - przedszkolaków - poprosiłam o pomoc w wyjaśnianiu zawiłości współczesnego świata. Efekt możecie Państwo oglądać co tydzień na stronie dziennikzachodni.pl w programie "A co to?"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.