Tomasz [email protected]

Płyną słowa ubolewania

Tomasz [email protected]

Kto życzył sobie sensacji w pierwszych meczach 1/4 finału został usatysfakcjonowany. Bo Wolfsburg nie miał sportowych podstaw, aby pokonać Real!

Stało się tymczasem odwrotnie, zgodnie z powiedzeniem, że współczesna piłka nożna jest nieprzewidywalna.

Na razie schłodźmy głowy i środową wygraną „Wilków” potraktujmy jako niespodziankę. Jeżeli w dwumeczu górą będzie drużyna z Volkswagen Arena, to dojdzie do sensacji już najwyższego kalibru.

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Przecież ekipie trenera Dietera Heckinga nie wróżono przed rozgrywkami sukcesu. Tymczasem drużyna najpierw nieoczekiwanie wygrała swoją grupę, zostawiając w pokonanym polu m.in. PSV Eind-hoven, Manchester United oraz „Czerwonogwardzistów” z Moskwy, a potem wyrzuciła za burtę rozgrywek Gent.

Do tego, to klub bez spektakularnych sukcesów. Ale bardzo stabilny we wszystkich formacjach. W środowym meczu z Realem najsilniejszymi jego punktami byli: bramkarz Bena-glio, para stoperów Naldo i Dante, bramkostrzelny szwajcarski lewy obrońca Rodriguez oraz gracze ofensywni: Luiz Gusta-vo, Draxler, Schuerrle, Arnold. Gracze Wolsburga pozostawili w cieniu Bale‘a, Ronaldo i Kro-osa. Jakością i mądrością gry mogli „Królewskich” wpędzić w kompleksy.

Media w Hiszpanii były po meczu bezlitosne dla piłkarzy Zinedina Zidane‘a. Na piłkarzy i trenera spadły gromy krytyki. Słynna „Marca” użyła niewyszukanego stwierdzenia: „Pożarci przez wilki w owczej skórze”. Real swoją postawą w Wolfsburgu pokazał, jak wygląda w praktyce droga z nieba (niedawna wygrana w Barcelonie) do piekła.

Słowami ubolewania pełne są także francuskie media.

Czyżby plan minimum, nakreślony przez prezydenta Paris Saint-Germain: Nassera Al-Khe-laifiego, zakładający po poprzednich niepowodzeniach, awans do czołowej „4“, nie został zrealizowany?. Na razie jest do tego daleko. Ale w dwume-czu z Chelsea „Książęta Paryża” też stali pod ścianą, jednak sobie na Wyspach poradzili.

***

WYNIKI PIERWSZYCH MECZÓW 1/4 finału

Bayer Monachium - Benfica Lizbona 1:0, Vidal; Barcelona - Atletico Madryt 2:1., Suarez 2 - Torres; PSG - Manchester City 2:2, Ibrahimović , Rabiot - de Bruyne, Fernandinho; Wolfsburg - Real 2:0, Rodruguez, Arnold.
Rewanże 12 i 13 kwietnia.

Autor: Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.