Płynie pomoc dla Alanka, Kacperka i Pawełka. Mieszkańcy się jednoczą, aby razem wziąć udział w potrzebnym przedsięwzięciu

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miejski w Nowej Soli
Eliza Gniewek-Juszczak

Płynie pomoc dla Alanka, Kacperka i Pawełka. Mieszkańcy się jednoczą, aby razem wziąć udział w potrzebnym przedsięwzięciu

Eliza Gniewek-Juszczak

Panie z Klubu Mam wyprasują pięć kilo ciuszków dziecięcych. Rafał Roguski zostanie przewodnikiem na wycieczce rowerowej po Puszczy Tarnowskiej. Andrzej Petreczko zagra w bilard. To ciekawe pomysły, aby pomóc dzieciom.

W niedzielę, 15 września w Wodnym Świecie w Nadodrzańskim Parku Rekreacyjnym odbędzie się III Charytatywny Nowosolskiej Paczki. Dochód zebrany podczas zaplanowanych tego dnia atrakcji i imprez przeznaczony jest na pomoc dla trojga dzieci.

Prezydent apeluje o pomoc

- Warto pomagać, warto się dzielić pomocą z ludźmi, którzy jej potrzebują. Zróbmy wszystko, aby im pomóc – apeluje prezydent Wadim Tyszkiewicz na wideo nagranym w urzędzie miejskim wspólnie z rodzicami dzieci, które potrzebują pomocy.
Akcję pomocy prowadzi Nowosolska Paczka, której wolontariusze na swoim profilu na Facebooku przedstawili trzech potrzebujących pomocy chłopców.

Trzech bohaterów

Alanek urodził się jako wcześniak, dostał jeden punkt w skali Apgar. Jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, ortopedy. Jest po operacji rekonstrukcji kciuka. Kolejny etap to rehabilitacja dłoni po całkowitym zagojeniu się. Wyciągnięcie drutu Kirschnera, który ciągu pozycjonuje dłoń Alana to koszt od 5 do 7 tys. złotych. Poza pieniędzmi na operację, rodzina potrzebuje również środków na rehabilitację.

Kacperek ma 7 lat. Leży, nie mówi i nie je samodzielnie. Wymaga stałej opieki, rehabilitacji, zajęć z pedagogiem i logopedą. Jest pod opieką: neurologa, dietetyka diabetologa, psychologa, logopedy, okulisty, ortopedy. Zmaga się z padaczką lekooporną, spadkami cukru mogącymi spowodować śpiączkę, krótkowzrocznością. Wizyty u specjalistów prywatnie. Podobnie jak rehabilitacja i zajęcia z logopedą, psychologiem itp.

Pawełek urodził się jako wcześniak. Z powodu braku zastawki w sercu i przegrody między komorami musiał być operowany. Przed dzieckiem kolejne, płatne operacje. Jest pod opieką kardiologa, neurologa, gastroenterologa, neurologopedy, pedagoga, psychologa, logopedy, rehabilitantów. Większość zabiegów usprawniających jest w pełni płatna z prywatnych zasobów rodziców.

Płynie szeroka pomoc

Na apel o pomoc zareagowało już wielu mieszkańców. Oferują różne ciekawe vouchery, których zakup dofinansuje pomoc dla dzieci. Iwona Brzozowska, starosta nowosolska zaoferowała wspólną partyjkę w darta. Panie z Klubu Mam z Nowej Soli wyprasują pięć kilo wypranych ciuszków dziecięcych. Rafał Roguski zostanie przewodnikiem podczas wycieczki rowerowej po Puszczy Tarnowskiej. Andrzej Petreczko zagra w bilard.

Jest mnóstwo ciekawych ofert na licytacje internetowe (te można zgłaszać do końca tygodnia) i na loterię podczas koncertu (można je zgłaszać do 11-12 września).

- Wiele pomocowych akcji dzieje się w Nowej Soli i nigdy nas nie zawiedli, ani nowosolanie, ani wiele innych osób z całego kraju, które oferują fanty i biorą udział w koncertach. Tym razem zainteresowanie akcją jest jeszcze większe – mówi Maciej Mańkowski, prezes Nowosolskiej Paczki. – Historia trójki dzieciaczków jest wzruszająca. Ludzie czasami nie wiedzą, że mogą pomóc, a jak pojawia się taka możliwość, to wtedy otwierają swoje serca i zaczynają akcję wspierać z dużą mocą.

Co w programie?

W programie imprezy m.in.: godz. 8 - Dziecięce Zawody Wędkarskie o Puchar Prezydenta; godz. 11 – występy artystyczne i taneczne; godz. 15 –Bieg o Puchar Starosty Nowosolskiego i kolejne występy: Buja Morelu, Ten Rupees; Iluzjonista Rafał Mulka; koncert Oliwier Szott; godz. 19 – finał licytacji i losowanie nagród. Dodatkowo m.in.: pokazy judo, motocykle, trampoliny, bębny, Turniej Piłki Plażowej, strefa relaksu i gastronomia.

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.